Z ostatniej chwili

Kiedy najlepiej kupować opony?

gdzie kupować opony

Z reguły niezależnie od rodzaju ogumienia czy pory roku najbardziej opłaca się je kupować online, ponieważ katalog dostępnych w internetowej hurtowni opon jest dużo bardziej okazały i atrakcyjny niż oferta większości punktów stacjonarnych. Decydując się na kupno nowych opon, zdecydowanie warto poświecić kilka minut na porównanie topowych rozwiązań w danej klasie. Niegdyś tworzenie takich zestawień mogło wydawać się czasochłonne, ale aktualnie wystarczy jedynie wskazać markę i model pojazdu. Sprawę ułatwia też to, iż obecnie wyniki poszukiwań online łatwo filtrować można też na podstawie czynników takich jak rozmiar opony, sezon, producent czy rodzaj pojazdu. Dlaczego wielosezonowe opony cieszą się tak ogromną popularnością wśród polskich kierowców? Czy opłaca się inwestować w używane opony sezonowe klasy premium? Czym wyróżniają się opony marki Uniroyal? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Co przemawia na korzyść opon wielosezonowych?

W świetle obowiązujących w Polsce przepisów drogowych wszyscy kierowcy zobligowani są do wyposażenia pojazdu w dostosowane do sezonu ogumienie. W praktyce oznacza to, iż albo zakupić trzeba jeden komplet całoroczny (zwany także wielosezonowym), albo dwa komplety sezonowe. Ogumienie letnie i zimowe – także w przypadku opony motor – może wydawać się dużo tańsze od wielosezonowych, ale w praktyce pamiętać tu trzeba o dodatkowych kosztach. Wbrew pozorom niepotrzebny w danej chwili komplet ogumienia nie może się zalegać odłogiem w przypadkowym miejscu albo pozycji. Wypada tu jednak zaznaczyć, że inwestycja w nowe całoroczne opony wysokiej klasy z pewnością się zwróci, ponieważ koszty wulkanizacji sezonowego ogumienia w perspektywie kilku lat są w stanie przewyższyć wartość całego kompletu. Wielu polskich kierowców wybiera całoroczne opony Uniroyal także ze względu na wyższy poziom bezpieczeństwa, jaki są one w stanie zapewnić podczas dłuższych i dalszych podróży. Warto tu jednak zwrócić uwagę, iż w niektórych europejskich krajach w sezonie zimowym korzystać można jedynie z sezonowego ogumienia.

Czy opłaca się kupować używane opony klasy premium?

Mniej uczciwi sprzedawcy, którzy zmagają się z zalegającym zbyt długo na magazynie towarem, często starają się zamaskować wszelkiego rodzaju defekty przy pomocy absurdalnie niskich cen. Niestety, przy zakupie używanych opon nigdy nie da się w pełni zweryfikować tego, w jaki sposób były one przechowywane oraz użytkowane. Nieodpowiedzialne zachowania poprzedniego właściciela mogą łatwo przyczynić się do pogorszenia właściwości trakcyjnych i skrócenia żywotności przy jednoczesnym braku widocznych gołym okiem śladów zużycia. 

Dlaczego opłaca się zainwestować w opony Uniroyal?

Należące do znanego na całym świecie koncernu Continental opony Uniroyal zaprojektowane zostały z myślą o najbardziej wymagających kierowcach oraz osobach, które regularnie zmagają się z deszczową pogodą. Opony Uniroyal z serii RainSport oraz RainExpert wyróżniają się przede wszystkim pod kątem dobrej przyczepności i krótkiej drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Dzięki innowacyjnej technologii Shark Skin (ang. SST) przepływ wody następuje prawie bez turbulencji.