Z ostatniej chwili

Polskie prawo podatkowe jest niezwykle skomplikowane, księgowa Gliwice pomoże Ci zająć się księgami

księgowa Gliwice

Zawód księgowego a zawód doradcy podatkowego to dwa różne zawody. Bardzo często klienci błędnie to interpretują. Wielu klientów oczekuje od księgowego porad na temat tego, jak zapłacić niższe podatki. Tymczasem księgowy nie może doradzać w tym temacie, ponieważ nie ma odpowiednich kwalifikacji.

Szkolenia i kursy dla księgowych

Dla księgowych nieustannie organizowane są różnego rodzaju kursy i szkolenia. Praktycznie każdego roku wprowadzane są nowe przepisy, nowe interpretacje, nowe reguły, które księgowi bezwzględnie muszą poznać, aby móc nadal prawidłowo świadczyć usługi dla swoich klientów. Dobry księgowy z wyprzedzeniem zapisuje się na szkolenia, ponieważ doskonale wie, że tylko wtedy jego umiejętności będą wystarczające, aby bezbłędnie prowadzić księgi rachunkowe dla swoich klientów.

Znajomość panujących przepisów i zmian w ustawach

Sama znajomość najnowszych przepisów i interpretacji nie wystarcza. Trzeba jeszcze umieć zastosować je w praktyce. Polskie prawo podatkowe jest skomplikowane, zawiera wiele wyjątków od przyjętych reguł. Dlatego też księgowi czasami popełniają błędy, biura rachunkowe posiadają obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak znaleźć takiego księgowego, który nieustannie się dokształca i posiada jak najbardziej aktualną wiedzę.

Zakres działań księgowej

Księgowa Gliwice musi być kobietą niezwykle zorganizowaną, musi sumiennie i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Musi panować nad swoim kalendarzem, aby o niczym nie zapomnieć i niczego nie pominąć. W zawodzie księgowego terminy są niezwykle istotne. Wysłanie dokumentów lub deklaracji dzień po wymaganym terminie rodzi zwykle przykre konsekwencje dla klienta. Trzeba będzie napisać mnóstwo pism do instytucji państwowych, a nie wiadomo jak cała sprawa się zakończy. Niedotrzymanie terminu może też skutkować karą finansową.

Przedsiębiorcy potwierdzają, że bardzo trudno jest znaleźć księgowego, który rzetelnie i odpowiedzialnie podchodzi do powierzonych mu zadań. Praca związana z rozliczaniem podatków jest niezwykle trudna, ponieważ wymaga ciągłego dokształcania się i uczestnictwa w szkoleniach.

Jakie cechy powinien spełniać dobry księgowy?

Czego klient oczekuje od księgowej?

  • odpowiedzialnego podejścia do pracy,
  • rzetelności,
  • aktualnej wierzy.

Każdy przedsiębiorca marzy o tym, aby mieć dobrego księgowego, niezależnie od tego czy jest to wynajęte biuro rachunkowe czy też księgowa zatrudniona na etacie.

2 Comments