Z ostatniej chwili

Franczyza – oferty na miarę kryzysu – dopasuj się do swojego biznesu

franczyza

Nie jest prosto inwestować w dobie kryzysu. Dlatego przede wszystkim warto lokować kapitał w swój rozwój zawodowy. Jeśli przy okazji możemy zrobić na tym dochodowy biznes, który dopełni nasz budżet pomimo kryzysu/ możemy stworzyć dobrze prosperujący biznes– warto z tego skorzystać. Franczyza daje takie możliwości, ale pamiętajmy, że warto patrzeć na nią wielowymiarowo.

Franczyza, czyli co?

To, czym jest franczyza, zależy trochę od tego, jak na nią spojrzymy. Niebagatelne w tym biznesie jest to, że ma on dwa wymiary. Wymiar “pracodawcy” – franczyzodawcy, który udziela zasobów. Dla niego franczyza jest szansą dotarcia do małych grup konsumentów w lokalnych społecznościach. Jest możliwością nawiązania współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, budowania pozytywnego wizerunku, zainwestowania w nowe talenty i rozwoju przedsiębiorczości. Natomiast przede wszystkim jest to okazja na stworzenie nowego rynku zbytu i dostarczenie swoich towarów czy usług do kolejnych osób.

Z drugiej strony mamy perspektywę franczyzobiorcy. To osoba, która chce realizować swoje ambicje, rozwijać się, jest przedsiębiorcza oraz zmotywowana i chce prowadzić własny biznes . . To wyróżnia franczyzobiorcę od innych osób, które nie mają tak szerokiej perspektywy. Franczyzodawcę i franczyzobiorcę spaja umowa franczyzowa, która opisuje typ współpracy – co franczyzobiorca ma robić, do czego jest zobowiązany i vice versa. Jak radzi sobie aktualnie franczyza? Oferty są naprawdę atrakcyjne!

Franczyza – oferty na prowadzenie sklepu, stacji benzynowej, restauracji, a nawet salonu fryzjerskiego. Które wybrać?

Mamy ogólnoświatowy kryzys i od tego nie uciekniemy. Warto więc postawić na biznes, który da nam szansę na wyjście z niego obronną ręką. Co aktualnie się opłaca? Wielu sądzi, że sektor marketingu, e-commerce, sektor medyczny i IT. Wszystkie te branże/obszary, wbrew pozorom, wiążą się jednak ze sporym ryzykiem dla inwestora, nie mówiąc o ogromnych stratach na inwestycjach w nietrafione leki na koronawirusa, a wiele firm IT upada jeszcze przed pierwszym rokiem swojej działalności.

Franczyza funkcjonuje inaczej, ale działa na nieco innych sektorach. Przez wiele lat spotykaliśmy ją przede wszystkim w gastronomii. Popularne były i są także sklepy franczyzowe. Nie każdy z tych sektorów dobrze sobie radzi sobie w dobie pandemii i kryzysu gospodarczego. Sklepy franczyzowe wciąż jednak radzą sobie/ doskonale funkcjonują– każdy musi bowiem robić zakupy spożywcze, a możliwość szybkiej implementacji ciekawych rozwiązań sprzyja rozwojowi franczyzy.

Sklepy franczyzowe – czy warto decydować się na współpracę w tym obszarze?

Największe sieci sklepów spożywczych związanych z franczyzą rosną w siłę. Wystarczy spojrzeć na Żabkę –w całym kraju franczyzobiorcy prowadzą już ponad 8000 placówek pod jej szyldem. Sklepy franczyzowe stanowią bezpieczną ostoję w dobie biznesu, który zmaga się z kryzysem i tlącą się pandemią. Szczególnie że możemy liczyć w ich przypadku nawiele korzyści i szerokie wsparcie. Co wymaga od nas tego typu franczyza? Oferty franczyzy podkreślają, że liczy się zaangażowanie, chęć rozwoju i działania, a dopiero później wiedza i doświadczenie.

Franczyza daje ogromne szanse na rozwój – wszystkiego możemy nauczyć się w swoim czasie, a już teraz skorzystać z atrakcyjnych propozycji na rynku, które zapewnią nam godne i stabilne życie pomimo kryzysu. Franczyza oferty, które są dostępne na rynku – są na prawdę bardzo zachęcające.