Z ostatniej chwili

Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w czytniki kart magnetycznych!

czytnik kart magnetycznych w hotelu

Karty magnetyczne zdobywają coraz większe uznanie na polskim rynku. Są wykorzystywane nie tylko w branży usługowej, pełniąc funkcję na przykład karty stałego klienta, ale są także coraz częściej wykorzystywane w przedsiębiorstwach z innych branż. Są wygodnym, szybkim i prostym w użyciu przedmiotem używanym w zakładach pracy na przykład w celu rejestrowania czasu pracy. Dodatkowo umożliwiają kontrolowanie dostępu do konkretnych pomieszczeń firmy. Jednak korzyści z ich zastosowania jest więcej, o czym więcje przeczytasz w naszym artykule lub tu: https://www.posiflex.com.pl/pl_zastosowanie-karty-magnetycznej-w-twojej-firmie,210.html.

Czytniki kart magnetycznych – wygodne narzędzie do kontroli pracowników

Podstawowym zastosowaniem kart magnetycznych jest rejestrowanie czasu pracy pracowników, szczególnie w zakładach, w których obowiązuje system trójzmianowy. Po przeciągnięciu karty magnetycznej przez czytnik kart magnetycznych dane są automatycznie przesyłane do systemu, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie obecności pracowników w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, dane przesyłane z karty magnetycznej ułatwiają pracę działowi księgowości. Karty magnetyczne ułatwiają stworzenie listy płac czy naliczenie nadgodzin, ponadto księgowi mogą mieć wgląd do wykazu urlopów.

Zastosowań jest więcej!

Karty magnetyczne znajdują także szerokie zastosowanie w branży usługowej, jak gastronomia, czy hotelarstwo. W tego typu firmach po przeciągnięciu karty przez czytniki kart magnetycznych dane wysyłane są do systemu POS lub programu hotelowego, w zależności od tego z którym systemem karta jest zintegrowana. W branżach usługowych karta magnetyczna służy zazwyczaj nie tylko do rejestrowania czasu pracy pracowników. Może dodatkowo zapewniać dostęp pracownikom do systemu sprzedażowego lub lojalnościowego, co daje gwarancję, że skorzystanie z systemu przez osoby nieupoważnione nie będzie możliwe.

W hotelarstwie czytniki kart magnetycznych mają jeszcze jedno zastosowanie. Ich wykorzystanie nie ogranicza się tylko do kontroli czasu pracy czy udogodnień dla pracowników. Karty magnetyczne mogą być z powodzeniem wykorzystane przez hotelowych klientów.

Zamontowanie czytników kart magnetycznych jako dostęp do hotelowych pokoi jest rozwiązaniem wygodnym, podnoszącym standard. Ta sama karta może pełnić funkcję karty stałego klienta czy może znaleźć zastosowanie w restauracji czy sklepie. Takie rozwiązanie zwiększy komfort i bezpieczeństwo gościa, zachęcając go dodatkowo do ponownego skorzystania z usług konkretnego hotelu.

Kilka zalet technicznych

Czytniki kart magnetycznych odznaczają się niezawodnością oraz niskimi kosztami użytkowania, a co najważniejsze cechują się szeroką gamą możliwych zastosowań. Niewielkie rozmiary urządzenia oraz niska waga umożliwia umieszczenie urządzenia w dowolnym miejscu na drzwiach budynku. Czytniki są przystosowane do pracy nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Ponadto odporne są na działanie temperatur, a także są kompatybilne z różnymi technologiami komunikacyjnymi. Wmontowane kolorowe diody oraz sygnał dźwiękowy stanowią potwierdzenie użycia czytnika, a także pozwalają na szybkie i proste określenie działania sprzętu. W zależności od przeznaczenia czytników kart magnetycznych, mogą one odczytywać także karty z programami, jak vouchery, karty lojalnościowe, karty stałego klienta.

Dzięki zastosowaniu czytników możliwe jest przyspieszenie oraz ulepszenie funkcjonowania wielu firm z różnych sektorów. Ponadto dzięki wykorzystaniu tej technologii można zadbać o bezpieczeństwo pracowników czy podopiecznych. Czytniki kart magnetycznych umożliwiają pracodawcy dużo łatwiejsze i sprawniejsze kontrolowanie czasu pracy swoich pracowników. Z tych powodów warto jest zainwestować w tego typu technologię.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej