Z ostatniej chwili

Dlaczego warto skorzystać z księgowości Ask-Finance?

spółka akcyjna księgowość

Dlaczego warto skorzystać z księgowości Ask-Finance?

Spółka akcyjna poprzez swoje liczne zalety i możliwości, które stworzone zostają specjalnie dla niej, przyciąga bardzo wielu głodnych sukcesu przedsiębiorców, którzy chcąc skorzystać z rodzących się możliwości takiej spółki, podejmują się zainwestowania właśnie w nią. Warto jednak pamiętać, że tak duże przedsięwzięcie wiąże się z wieloma problemami i trudnościami. Wiele z nich jest w stanie rozwiązać odpowiednia księgowość spółki akcyjnej – realizowana przez firmę Ask-Finance.

Czym charakteryzuje się spółka akcyjna?

Dlaczego jednak konkretnie spółka akcyjna jest wybierana przez tak wielu przedsiębiorców? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia pozyskiwanie ogromnego kapitału inwestycyjnego z rynku kapitałowego poprzez emisje akcji i obligacji. Warto również zauważyć, że taka forma prowadzenia spółki pozwala na znaczne ograniczenie odpowiedzialności mniejszościowych akcjonariuszy, a także łatwość kumulowania dużego kapitału.
Niestety prowadzenie spółki akcyjnej to również spore kłopoty i trudności. Przede wszystkim pamiętać należy, że próg wejścia na rynek z taką spółką jest dość wysoki, ponieważ wymaga posiadania kapitału początkowego w wysokości aż 100 tysięcy złotych. Dodatkowo jest to spółka, której prowadzeniu towarzyszą dość duże trudności od strony formalnej i prawnej, co powoduje, że wymagane jest posiadanie odpowiedniej jakości księgowości.

Spółka akcyjna księgowość

Czym jednak konkretnie powinna zajmować się odpowiedniej jakości księgowość spółki akcyjnej? Przede wszystkim powinna być w stanie:

  • prowadzić ewidencjonowanie operacji finansowych,
  • sporządzać wymagane prawem rozliczenia okresowe,
  • prowadzić ewidencje środków posiadanych przez spółkę,
  • generować odpowiednie sprawozdania wymagane przez GUS i NBP.

To jednak nie koniec, ponieważ odpowiedniej jakości usługa księgowa dla spółki akcyjnej, musi również wiązać się z reprezentowaniem spółki podczas przeprowadzanych kontroli skarbowych, czy też podczas odbywających się rozpraw sądowych. Nie można również zapominać, że to w gestii księgowości leży doradztwo księgowe względem spółki, a także przygotowywanie deklaracji Intrastat.

Podsumowanie

Prowadzenie przedsiębiorstwa w formie spółki akcyjnej to ogromne możliwości i szansa na bardzo szybki i dynamiczny rozwój. To jednak także wiele trudności, z którymi nie sposób się zmierzyć samodzielnie. Przedsiębiorca musi podczas prowadzenia spółki akcyjnej posiadać odpowiednie doradztwo z zakresu prowadzonej księgowości. Warto więc wybierać taką firmę, która cechować się będzie najwyższą możliwą fachowością i jakością realizowanych usług jak księgowa Gliwice.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej