Z ostatniej chwili

Jak szybko dostarczyć paczkę?

śledzenie przesyłek

Chcesz, aby każda przesyłka dotarła do odbiorcy jak najszybciej. Są jednak takie, które koniecznie powinny dotrzeć do wskazanej osoby następnego dnia w południe lub rano. Czy jest taka możliwość? Z jakich usług skorzystać, aby mieć pewność, że przesyłka zostanie dostarczona na czas?

  1. Czas przekazywania przesyłek w przypadku usług kurierskich jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnej poczty.
  2. Dostarczenie paczki ułatwia usług śledzenia przesyłek.
  3. Istnieje możliwość skorzystania z usług dodatkowych, które skracają czas dostawy.

Kurier zamiast usług pocztowych

Niewątpliwie jedynie usługi kurierskie dają szansę na szybkie i sprawne dostarczenie przesyłki w czasie krótszym często niż 24 godziny. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że tak krótki czas dostarczenia przesyłki nie jest jeszcze standardem. Większość firm kurierskich zobowiązuje się wszakże do podjęcia próby dostarczenia przesyłki już następnego dnia, natomiast dość często przesyłka trafia do odbiorcy w ciągu 48 godzin od nadania. Dlatego też jeśli chcesz mieć gwarancję, że przesyłka dotrze na czas, warto skorzystać z usług dodatkowych oferowanych przez kurierów. Chodzi przede wszystkim o gwarancję dostarczenia. W ramach dodatkowych opcji możliwy jest wybór dostarczenia przed 10:00, 12:00, 17:00. Istnieje także możliwość dostarczenia przesyłki między 17:00 a 20:00, co również w wielu przypadkach jest ważną i cenną możliwością, z której korzysta wielu nadawców.

Śledź przesyłkę

Śledzenie przesyłek to bardzo cenne rozwiązanie, tak dla nadawcy, jak i odbiorcy. Umożliwia ono przyśpieszenie procesu odbioru. Z jednej strony nadawca widzi, jak szybko przemieszcza się przesyłka. Z drugiej strony – śledzenie przesyłki ułatwia odbiorcy podjęcie decyzji o tym, czy będzie mógł samodzielnie odebrać przesyłkę czy też należy ją przekierować do punktu odbioru paczek lub paczkomatu, w przypadku usług jednej z firm kurierskich. Powiadomienie, że kurier z paczką pojawi się dzień później także usprawnia proces dostarczenia przesyłki, ponieważ odbiorca także i w tym momencie może zmienić destynację przesyłki. Śledzenie przesyłek tracking to bardzo proste rozwiązanie, wymagające jedynie podania numeru paczki, który nadawca i odbiorca otrzymują właściwie w tym samym momencie.

Sprawne przygotowania

Śledzenie przesyłek to przyjemne udogodnienie, natomiast nie da się ukryć, że czas dostarczenia przesyłki w dużej mierze zależy również od sprawnego jej przygotowania i przekazania w ręce firmy kurierskiej. O ile śledzenie przesyłki pozwala wychwycić ewentualne błędy w adresie lub danych odbiorcy, to w gestii nadawcy powinno być jak najdokładniejsze wypełnienie wszystkich danych. W przypadku tradycyjnych przesyłek o pomyłkę nietrudno, tym bardziej że dane trzeba często wpisywać nie raz, a co najmniej dwa lub trzy razy. Nowoczesne firmy kurierskie zrewolucjonizowały ten proces. Dzięki intuicyjnemu w obsłudze managerowi przesyłek wpisywanie wszystkich danych jest dziecinnie proste, nie trzeba powtarzać całego procesu, a przygotowanie etykiet odbywa się automatycznie na podstawie wprowadzonych danych. Ryzyko pomyłki jest znacznie mniejsze, a cały proces przygotowania paczki również zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Paczkę można nadać w punkcie odbioru paczek, w specjalnym paczkomacie lub też zamówić kuriera, który odbierze od ciebie przesyłkę. Dzięki tym różnorodnym możliwościom nadawca może dostosować metodę nadania do aktualnych możliwości. Jeśli sekretarka koniecznie musi być w biurze i nie może w miedzy czasie nadać paczki, łatwo zrobi to zamawiając kuriera. Jeśli paczka przygotowana została zbyt późno, aby mógł ją odebrać kurier, można ją złożyć w punkcie nadawczym.

 

 

 

 

2 Comments