Z ostatniej chwili

Czym cechuje się właściwie dobrana piłka dla psa

pilka dla psa

Piłka dla psa to nie tylko zapewnienie zabawy dla Twojego pupila. Zabawki dla czworonożnych przyjaciół mają dodatkowe funkcję, które warto poznać żeby docenić ich użyteczność.

Budowanie relacji z opiekunem

To zabawka zarówno dla dużych psów jak i małego psa. Świetnie nadaje się do zapewnienia rozrywki naszym czworonożnym podopiecznym. Jednak wspólna zabawa to nie tylko radość i aktywność. Piłka dla psa jest dobrym narzędziem do wzmacniania więzi między zwierzęciem, a jego opiekunem. Za pomocą piłki możemy uczyć swojego zwierzaka skupienia na sobie. Ona fokusuje jego uwagę, ale też wymaga od nas podjęcia interakcji. Zwierzę podchodzi do nas i wie, że nie pozostaniemy obojętni.

Piłki powinny być dostosowane do wielkość pupila. Inne rozmiary będzie miała piłka dla małych psów, a inna dla dużych ras jak np. dog niemiecki. Jeżeli przedmiot będzie zbyt mały może dojść do bardzo niebezpiecznego połknięcia. Należy też pamiętać, że nacisk szczęk większych psów jest mocniejszy przez co szybciej rozpracują materiał zabawki. Złe wykonanie sprawi, że jej części mogą zostać łatwo odgryzione, a następnie połknięte. Traktuj zabawę z psem jako czas, w którym całkowicie mu się poświęcasz. Nie zostawiaj go samego dla jego bezpieczeństwa, ale też psychicznego komfortu.

Dbałość o higienę jamy ustnej

Piłka, która na swojej powierzchni będzie miała wypustki pozwoli na czyszczenie zębów w trakcie zabawy. Dzięki jej gryzieniu na powierzchni zębów nie będzie gromadził się kamień. Można na nią nanieść pastę do zębów dla psa, której skład nie tylko je oczyści, ale też wzmocni. Wypustki służą również do masowania dziąseł i polepszenia ich ukrwienia.

Funkcja spowalniająca dla żarłoków

Niektóre piłki są równocześnie pojemnikiem na karmę. Kula smakula przypadnie do gustu i właścicielom i psiakom! Smaczki lub suchą karmę wsypujemy do środka piłki, a zadaniem psa jest ich wyciągniecie. Musi tego dokonać poprzez poruszanie nią. Ta forma może być zarówno metodą na doraźne zajęcie uwagi psa, ale również spowolnieniem dla zwierząt, które mają zbyt duży apetyt. Przy czym obserwujmy, czy tego rodzaju zabawka nie będzie powodować frustracji u zwierzęcia.

Odreagowanie

Dzięki aktywności fizycznej podczas zabawy pies doskonale odreagowuje stresy i napięcia z całego dnia. Ruch jest zdrowy nie tylko dla jego ciała, ale też psychiki. Podobnie samo gryzienie materiału piłki oraz jego żucie uspakaja. Jest to ważna czynność u zwierząt z nadaktywnością lub większą podatnością na lęki. Warto jednak jest pamiętać, że zabawa ze wzmożoną aktywnością powinna odbywać się poza domem, który ma kojarzyć się przede wszystkim z wyciszeniem.