Z ostatniej chwili

Protetyka Gliwice, czyli jak odzyskać piękny uśmiech?

protetyka Gliwice

Zdrowe zęby to nie tylko kwestia estetyczna. Brak każdego zęba ma negatywne konsekwencje dla całego organizmu. Protetyka Gliwice zna sposób na wspaniałe zęby.

Co zrobić po usunięciu zęba?

Bywa, że stomatolog nie ma wyjścia i musi usunąć jeden z zębów. Dla niektórych pacjentów jest to prawdziwa tragedia, są zrozpaczeni, kiedy słyszą taki wyrok. Niestety, niektórzy pacjenci są już przyzwyczajeni do takich słów na fotelu dentystycznym. Są to osoby, które straciły już wcześniej wiele zębów. Każdy brak zęba w jamie ustnej musi być jak najszybciej uzupełniony. Możliwości jest bardzo wiele. Protezy, implanty. Rozmowa z ekspertem powinna rozwiać wszystkie wątpliwości. Najważniejsze jest szczere przedstawienie swoich oczekiwań, ale także rozmowa o własnych rękach. Nie każdy pacjent zaakceptuje implanty, między innymi z powodów finansowych.

Czy proteza to dobre rozwiązanie?

Protetyka Gliwice przywraca ludziom nadzieję na lepsze jutro. Osoby, które mają ubytki w jamie ustnej, bardzo często są smutne, przestają się uśmiechać. Nic dziwnego, ponieważ jest to niezwykle krępujące. Proteza zębowa musi być przede wszystkim jak najlepiej dobrana. Na szczęście dzisiaj nie jest to dużym problemem, ponieważ przed wykonaniem protezy wykonywane są zdjęcia panoramiczne i odciski. Dzięki temu protezę można stworzyć idealnie dla każdego pacjenta. Jeżeli pacjentowi wydaje się, że proteza nie jest dobrze wykonana, powinien rozważyć dwie kwestie. Wraz z upływem czasu proteza powinna coraz bardziej dopasować się do jamy ustnej. Uczucie, że coś przeszkadza, jest na początku zupełnie normalne, to przecież ciało obce, którego wcześniej w jamie ustnej nie było. Jeśli jednak czas mija, a proteza dalej przeszkadza, warto skonsultować się ze specjalistą i omówić ten przypadek.

Ceny protez

Ceny protez są bardzo zróżnicowane i zależne między innymi od lokalizacji gabinetu, renomy lekarza, wykorzystanych materiałów. Nie zawsze jednak najdroższa proteza będzie dla danego pacjenta najlepsza. Dlatego tak ważna jest szczera rozmowa przed przystąpieniem do pracy. Pacjent powinien przedstawić wszystkie swoje oczekiwania i obawy. Obecnie protezy są zdecydowanie tańsze niż implanty. O protezę trzeba dbać, regularnie ją czyścić i stosować się do wszelkich wskazówek osoby, która wykonała protezę. W ten sposób zdecydowanie można wydłużyć jej żywotność. Wraz z upływem lat człowiek może stracić zęby i wtedy trzeba być przygotowanym na rozwiązanie alternatywne czyli korzystanie z protez zębowych. Warto oswoić się z taką możliwością.

2 Comments