Z ostatniej chwili

Nożyczki do strzyżenia psów – czym się kierować, szukając odpowiednich?

nozyczki do strzyzenia dla psow

Nożyczki do strzyżenia psów – czym się kierować, szukając odpowiednich?

Profesjonalne nożyczki do strzyżenia psów to kluczowe narzędzie, bez którego efektowne i bezpieczne obcinanie sierści byłoby niemożliwe. Sprawdź nasze rady i wybierz odpowiednie nożyczki!

  1. Co jest potrzebne do strzyżenia psów?
  2. Czym charakteryzują się profesjonalne nożyczki groomerskie?
  3. Jak wyglądają profesjonalne nożyczki proste?
  4. Dlaczego warto sięgać po nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej najwyższej jakości?

Nożyczki do strzyżenia psów występują w wielu rozmiarach i kształtach. Dzięki temu można wybrać najlepiej dopasowane i bez trudu ładnie obciąć zarówno sierść na tułowiu, jak i na łepku. Wiele zależy zarówno od typu owłosienia, jego długości oraz oczekiwanego efektu. Chcąc strzyc psy profesjonalnie, warto zaopatrzyć się w co najmniej dwie pary nożyczek.

Co jest potrzebne do strzyżenia psów?

Strzyżenie psów w przypadku wielu ras jest zabiegiem koniecznym oraz przeprowadzanym regularnie. Dzięki temu pieski nie tylko wyglądają ładnie, ale również jest im wygodnie na co dzień. Do prawidłowego i bezpiecznego strzyżenia konieczne jest posiadanie kilku kluczowych narzędzi.

Przede wszystkim są to porządne, profesjonalne nożyczki fryzjerskie. Bardzo praktycznym narzędziem jest także maszynka przeznaczona do strzyżenia psów. W tej kwestii nie warto korzystać ze sprzętu do obcinania włosów u ludzi, ponieważ stępi się po jednym lub dwóch użyciach.

W zależności od tego, czy strzyżenie psa ma na celu poprawienie jego wizerunku na wystawie, czy jedynie zwiększenie jego komfortu lub zachowanie większej higieny, konieczny jest inny sprzęt i umiejętności.

Jeśli szukasz odpowiednich nożyczek, sprawdź formapupila.pl/nozyczki-do-strzyzenia-psow-opinie-ranking/.

Czym charakteryzują się profesjonalne nożyczki groomerskie?

Nożyczki do strzyżenia psów mogą być dopasowane zarówno do konkretnego typu owłosienia, jak i być kierowane do konkretnych fryzur lub obszarów. Najczęściej spotyka się nożyczki proste, gięte oraz degażujące, a także specjalne modele do wycinania włosów przy oczach oraz przecinania gumek.

Nożyczki gięte są stosowane przede wszystkim podczas obcinania włosów z okolic tułowia oraz głowy, a także łap. To bardzo uniwersalny model, lecz wymagający pewnej wprawy. Przede wszystkim należy stale zwracać uwagę na umiejscowienie ostrej części.

Natomiast nożyczki degażujące dzielą na dwa typy. Pierwszy z nich to nożyczki degażujące jednostronnie. Pozwalają one na dopracowanie fryzury, również w okolicy łap. Dzięki ich zastosowaniu linia cięcia jest praktycznie niewidoczna.

Nożyczki degażujące dwustronnie są nożyczkami specjalistycznymi. Znajdują zastosowanie głównie do przerzedzenia wyjątkowo gęstej sierści, takiej jak w przypadku np. owczarków podhalańskich.

Jak wyglądają profesjonalne nożyczki proste?

 Nożyczki proste to najbardziej podstawowy model nożyczek do strzyżenia psów. Występują w kilku rozmiarach, które zwykle są dopasowywane do poziomu umiejętności fryzjera. Świetnie sprawdzają się przy skracaniu sukienki u psów ras długowłosych. Czasem wykorzystuje się je również do podcinania grzywki lub brody.

Dlaczego warto sięgać po nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej najwyższej jakości?

 Nożyczki są podstawowym narzędziem pracy każdego psiego fryzjera. Efekt zależy zarówno od jego umiejętności, jak i jakości oraz precyzji posiadanych przez niego akcesoriów. Wysokiej klasy nożyczki gwarantują wygodne, gładkie oraz bezpieczne cięcie. Oszczędzając na sprzęcie, może okazać się, że po kilku klientach konieczna będzie wymiana.