Z ostatniej chwili

Systemy przywoławcze – czym są i w jakich branżach się sprawdzają?

mężczyzna z talerzem

Dbanie o rozwój firmy to nie tylko inwestycja w jego aktywa, personel czy nieustanna poprawa produktów i usług jakie świadczymy. Warto pracować również nad systemami komunikacji – czy to pomiędzy pracownikami, czy między obsługą a naszymi klientami. W jaki sposób możemy ulepszyć ten aspekt funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa? Czy system przywoławczy może nam pomóc w osiągnięciu tego celu?

1. System przywoławczy – co to jest?

2. Gdzie warto zastosować system przywoławczy?

3. O czym pamiętać przy zakupie systemu przywoławczego?

System przywoławczy – co to jest?

System przywoławczy to nic innego, jak zestaw urządzeń mający na celu łatwą komunikację pomiędzy pracownikiem, a odbiorcą usług jakie ten świadczy. Z jednej strony mamy elementy umożliwiające wezwanie obsługi, a z drugiej te służące do odebrania powiadomienia, na przykład pagery. To bardzo skuteczny i prosty w obsłudze system, dzięki któremu klient nie musi podnosić głosu, machać ręką czy przeciskać się przez cały budynek, aby móc skontaktować się z kimś z obsługi. Jest to dyskretne i przyjemne w zastosowaniu rozwiązanie, zarówno dla jednej jak i drugiej strony.

Gdzie warto zastosować system przywoławczy?

Systemy przywoławcze świetnie sprawdzą się w gastronomii, gdzie pozwolą gościom w prosty sposób przywołać do siebie kelnera. Taka forma jest o wiele bardziej elegancka i uprzejma, niż machanie czy wstawanie od stołu aby poprosić obsługę do siebie, szczególnie w sytuacji gdy prowadzimy duży lokal, na przykład dwupiętrowy. Innym miejscem, w którym taki system również znajduje zastosowanie to szpital – dzięki komunikacji na odległość personel jest w stanie sprawnie zareagować, a pacjenci mają pewność otrzymania pomocy wtedy, gdy tego potrzebują.

Jeszcze innym, niecodziennym zastosowaniem systemu przywoławczego może być fabryka lub duży magazyn. Jeżeli nie chcemy, aby klienci kręcili się po hali, możemy wykorzystać pager przywołujący do ściągnięcia pracownika obsługi. W ten sam sposób da się również zagospodarować pomoc techniczną w przypadku, gdy jakaś maszyna będzie wymagała naprawy.

O czym pamiętać przy zakupie systemu przywoławczego?

Jeżeli zależy nam na maksymalnej wygodzie, pierwszym krokiem jaki warto podjąć jest wybranie bezprzewodowego systemu przywoławczego. Taki wariant możemy łatwo rozbudowywać o kolejne urządzenia, a także obejdziemy się bez konieczności dokładania kabli do urządzeń przywołujących, co w wielu miejscach jest często jedyną możliwością skorzystania z podobnego udogodnienia.

2 Comments