Z ostatniej chwili

Czy torby bawełniane są ekologiczne?

torby bawełniane

Dbanie o środowisko to obecnie nie tylko trend, ale także preferowany styl życia każdego, komu zależy na dobru planety i jej przyszłości. Można o nią zadbać nie tylko poprzez segregację śmieci czy jeżdżenie do pracy rowerem, ale także dzięki używaniu ekologicznych produktów wielokrotnego użytku. Obecnie na rynku jest wiele takich artykułów, od silikonowych i szklanych słomek począwszy, na materiałowych torbach skończywszy. Czy jednak, zwłaszcza te ostatnie, są tak ekologiczne, jak nam się wydaje?

Płócienne torby — ekohit czy ekokit?

Jednym z proekologicznych zachowań praktykowanych przez osoby dbające o środowisko, jest używanie tylko i wyłącznie płóciennych toreb wielokrotnego użytku. Oznacza to w praktyce całkowite zrezygnowanie z plastikowych „foliówek”, których można użyć tylko raz, bo są jednorazowe. Jest to tak bardzo szkodliwe, ponieważ każdorazowe sięgnięcie po nową „jednorazówkę” oznacza przyczynianie się do zanieczyszczenia naszej planety jednym z najdłużej rozkładających się tworzyw sztucznych. Za to te wielokrotnego użytku nabywa się raz i można ich używać przez bardzo długi czas. Nasze płócienne torby wykonane są z organicznej bawełny, co czyni je bardzo wytrzymałymi, ale to nie wszystko. Dodatkowo posiadają certyfikat OCS, co oznacza, że są przy tym także bardziej ekologiczne niż te wykonane z nieorganicznej bawełny.

Jedna torba — tony plastiku mniej

Pojawiają się głosy, jakoby bawełna wcale nie była tak ekologiczna, jak zwykło się uważać. Wszystko to ze względu na potrzebę zużycia ogromnych ilości wody podczas produkcji tego materiału. Jednak jeśli porównać wpływ używania i wyrzucania codziennie foliowej torby na zakupy przez dłuższy czas, zakup i korzystanie z tej bawełnianej, zwłaszcza wykonanej z jej organicznej odmiany, wydaje się lepsza i mniej szkodliwą alternatywą. Zakupienie płóciennej torby wiąże się z użytkowaniem jej przez wiele lat. Zaletą tego rozwiązania jest nieprzyczynianie się do zwiększania ilości odpadów trudno przetwarzalnych, a w związku z tym do zanieczyszczania środowiska.

Torby płócienne z nadrukiem — ekologiczne i stylowe!

Materiałowe torby z powodzeniem zastępują nie tylko jednorazowe siatki na zakupy, ale także te choćby skórzane noszone na co dzień. Standardowe modele mogą wydawać się zbyt nijakie i mniej atrakcyjne wizualnie niż kolorowe torebeczki z mnóstwem detali i dodatków. Mamy na to rozwiązanie — nasze torby płócienne z nadrukiem. Możliwość zadrukowania jej powierzchni wybranym przez siebie zdjęciem, obrazkiem czy rysunkiem, nie tylko uatrakcyjnia jej wygląd, ale także pozwala na jej personalizację. Jeśli zdecydujesz się na naszą torbę, możesz cieszyć się ekologicznym produktem, który jest nie tylko wytrzymały i ładny, ale także jedyny w swoim rodzaju, dzięki twojemu nadrukowi!

Przewaga materiałowych siatek nad plastikowymi jest niepodważalna, jednak nasze torby płócienne z nadrukiem biją obie na głowę. Z produktami T-Druk wybieranie ekologicznych rozwiązań nie musi się wcale wiązać z nudą! Wybierz torbę standard lub premium i popuść wodzę fantazji, wybierając nadruk, a my postaramy się o jak najlepszy efekt.