Z ostatniej chwili

Na co zwracać uwagę, kupując zegarek?

zegarek

Niezależnie od tego, czy wybieramy czasomierz dla siebie, czy dla bliskiej osoby, warto dobrze przemyśleć ten zakup. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, przeglądając modele? Czym kierować się przy zamawianiu zegarka? Współcześnie czasomierz może mieć więcej niż jedną funkcję. Decydujemy się na jego zakup nie tylko po to, aby wskazywał nam godzinę. Często stanowi idealne uzupełnienie stylizacji, towarzyszy nam w sportowych aktywnościach albo podkreśla wysublimowany gust. Jak dobrze go wybrać w dobie niezwykle bogatej oferty?

Zegarek – zakup dla siebie czy na prezent?

Na początek trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu zamierzamy kupić ów dodatek. Jeżeli to podarunek dla samych siebie, teoretycznie mamy ułatwione zadanie. Problem może pojawić się w momencie, gdy chcemy obdarować nim kogoś bliskiego. Powinniśmy wiedzieć, jakie są jego preferencje, a także czego oczekuje od zegarka. Przykładowo, zegarek męski Casio trafi w gusta osoby młodej duchem, z kolei tradycjonalista może rozglądać się za wariantem o prostszej konstrukcji. Zwolennik minimalizmu raczej nie ucieszy się, gdy dostanie zaawansowany smartwatch o futurystycznym designie. Fan nowoczesnych gadżetów może odłożyć do szuflady klasyczny zegarek na skórzanym pasku, gdyż nie będzie mieć okazji, aby go założyć. Ważne, aby trafnie wytypować odpowiednie rozwiązanie.

Jeśli planujemy wręczyć komuś czasomierz, rozsądną opcją będzie wcześniejsze upewnienie się, co sprawi mu przyjemność. Nawet zwykły model mało znanej marki miewa nieraz stosunkowo wysoką cenę. Warto więc przyłożyć się do uzyskania tych informacji – nie chcemy przecież, aby był to nietrafiony prezent.

O czym pamiętać przed kupnem zegarka?

Kiedy poznaliśmy już gust przyszłego właściciela (bądź będzie to zakup dla nas), pozostaje skupić się na przeglądaniu modeli. Mamy do wyboru zegarki w przeróżnych stylach, od klasycznego, po sportowy. Mogą mieć paski ze skóry naturalnej lub bransolety ze stali nierdzewnej albo tworzywa sztucznego. Pierwsze to ukłon w stronę miłośników klasyki, stylu tradycyjnego czy casualowego. Drugie przypadną do gustu ludziom lubiącym aktywny tryb życia, oczekującym od zegarka wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć etc.

Kolejny istotny aspekt to szkiełko. Jeśli zależy nam na solidnym, wytrzymałym produkcie, lepiej postawić na mocne szkiełko mineralne czy szafirowe zamiast np. akrylowego. Koperty mogą być wykonane z aluminium, mosiądzu czy tytanu. Droższe warianty są zwykle wykonane w całości ze stopu złota bądź stopu platyny, natomiast tańsze mogą mieć złocenia. Co się z tym wiąże, będą ulegać z czasem procesowi ścierania. Jeżeli chcemy, aby bliska osoba długo cieszyła się estetycznym wyglądem podarunku, weźmy pod uwagę zakup zegarka z wyższej półki.

Gdzie najlepiej zamówić czasomierz?

Ostatnia, ale bynajmniej nie mało istotna kwestia, to miejsce, w którym zamierzamy złożyć zamówienie. Lepiej nie kierować się przy tym najniższą ceną, a zamiast tego postawić na renomę salonu. Mamy wtedy gwarancję, że otrzymamy oryginalny artykuł posiadający odpowiednie certyfikaty.