Z ostatniej chwili

Bajzel w świecie gier MMO za sprawą Ski Jump Simulator

świat gier

Od pewnego czasu rynek gier związanych z tematyką skoków narciarskich zamarł w bezruchu. Pomimo biernego zainteresowania tym sportem, nie ukazał się żaden wybitny tytuł. Z pewnością wielu z Was pamięta kultowe Deluxe Ski Jump. Niby prosta mechanika, a potrafiła dostarczyć wiele godzin doskonałej zabawy. Lecz nic straconego! Wiosną 2022 roku swój debiut miała gra na miarę wymienionego klasyka. Jest nią Ski Jump Simulator. To sieciowe MMORPG doskonale uzupełnia luki powstałe w innych grach o tej tematyce. Warte uwagi jest również to, że w cały projekt dopełnia ścieżka dźwiękowa poznańskiego wokalisty Bajzla. W efekcie otrzymujemy kompletny tytuł z nietuzinkową oprawą wizualną oraz dźwiękową.

„GAME OVER” SKI JUMP SIMULATOR

Czy to koniec dla gry Ski Jump Simulator? Zdecydowanie nie, to dopiero jej świetlany początek. Tytuł posiada swój autorski silnik, który dał ogrom możliwości zarówno pod względem mechaniki jak i udźwiękowienia gry. Piotr Piasecki znany jako Bajzel na potrzeby gry stworzył autorski album „Game Over”. Jego twórczość nie wpisuje się w żadne określone kanony. Dryfuje pomiędzy klimatami elektro indie z elementami techno, disco czy rave. Mimo tego połączenia, całość utrzymuje stabilny kurs.

W samej grze Bajzel wykorzystał motywy instrumentalne wcześniej nie publikowanych własnych utworów. W dużej mierze zahaczają one o motywy electro, które artysta tytułuje jako spectrum. Jednakże oprócz muzyki instrumentalnej usłyszymy także utwory anglojęzyczne jak np. „Lova”, „Serotonine”, „Life life”, czy „Real find”. Ostatni z nich to debiutancki singiel promujący grę. Stanowi on nowy projekt AMBA współtworzony z Mariką Bocewicz. Słuchacze bardzo pozytywnie odebrali singiel, dzięki czemu znalazł się on na najważniejszych playlistach Spotify tj. NMFP – poniżej można zobaczyć videoclip utworu.

Oczywiście soundtrack Ski Jump Simulator nie kończy się na samych utworach muzycznych. Bajzel wzbogacił całą grę o ponad sto różnych sampli, co zdecydowanie nie było łatwym wyzwaniem. Dzięki silnikowi gry, mamy poczucie głębi dźwięku np. zbliżając się do jakiegoś obiektu, jego dźwięk staje się głośniejszy. Tym sposobem możemy się niemalże zanurzyć w interaktywnej przestrzeni. Nagranie momentu zjazdu, wyskoku, lotu czy lądowania skoczka wymagało nie lada wysiłku i kreatywności. Z pełną śmiałością możemy stwierdzić, że w efekcie twórczość Bajzla doskonale wypełniła całą oprawę dźwiękową gry.

SKI JUMP SIMULATOR PRZEŁOMEM W GRACH O SKOKACH NARCIARSKICH

SuperNova Interactive, czyli twórcy Ski Jump Simulator, przerwali rutynę na rynku gier o skokach narciarskich. Swój tytuł stworzyli w oparciu nie tylko o zamiłowanie do tworzenia gier, lecz również pasję do skoków narciarskich i szczegółową analizę poprzednich tytułów takich jak manager sportowy Ski Jumps. Dzięki temu mogli stworzyć dopracowany pod wieloma względami tytuł uzupełniający dotychczasowe luki.

Absolutnym przełomem jest wspomniany wcześniej autorski silnik. Uwzględnia on wiele aspektów nadających grze realizmu. Sama fizyka lotu bierze pod uwagę np. opór powietrza czy kąt lądowania, które realnie wpływają na oddany przez nas skok. Co więcej każda ze skoczni ma indywidualny kat nachylenia, kształt, czy długość zeskoku. To powoduje, że stawiają nam indywidualne wyzwania. Warunki pogodowe również nie zawszę będą nas rozpieszczać. Z tego powodu musimy zadbać nie tylko o odpowiedni sprzęt, lecz również wypracować sobie odpowiednią taktykę.

ZDOBĄDŹ WŁASNĄ KRYSZTAŁOWĄ KULĘ

Przekonajcie się sami, co wyszło ze współpracy SuperNova Interactive oraz Bajzla. To połączenie dało naprawdę świetny rezultat tak samo jak połączenie symulatora skoków narciarskich i MMORPG. W dodatku uzupełnione o rywalizację online z innymi graczami! Już teraz możecie zapoznać się również z multimedialnym poradnikiem Ski Jump Simulator, który wprowadzi Was do świata skoków narciarskich. Gra jest dostępna zarówno z poziomu przeglądarki jak i na urządzenia mobilne i można się nią cieszyć całkowicie za darmo.

ZOBACZ TRAILER GRY Z ELETRYZUJĄCĄ MUZYKĄ AMBA