Z ostatniej chwili

Czym się różni kontener na gruz od kontenera na śmieci?

kontener na śmieci

Składowanie odpadów pobudowlanych, w tym gruzu, nie należy do tak oczywistych spraw, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim należy dobrać rodzaj kontenera, a także wiedzieć, co można do niego wrzucić. Nie każdy odpad nadaje się do magazynowania np. gruzu. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, czym różni się kontener na gruz od tradycyjnego kontenera na śmieci.

Czym charakteryzuje się kontener na gruz w Ursynowie?

Wywóz gruzu musi odbywać się w specjalnie do tego przeznaczonym zbiorniku. Wyróżnia się on przede wszystkim dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wrzucane odpady mogłyby bowiem łatwo zniszczyć (spowodować pęknięcia, odkształcenia itp.) pojemniki na zwykłe śmieci. Dlatego kontener na gruz w Ursynowie powstaje z blachy stalowej, a nie tworzyw sztucznych. W konsekwencji staje się znacznie cięższy, więc jego podstawienie oraz opróżnianie może odbywać się wyłącznie z wykorzystaniem specjalistycznych pojazdów. Zwykły zbiornik na śmieci można z łatwością przenieść wyłącznie przy użyciu siły własnych rąk – nawet po jego zapełnieniu.

Kolejnym wyróżnikiem są rozmiary. Plastikowe pojemniki na odpady mają zazwyczaj od 60 do 240 litrów. Największe, tak zwane kosze 1100-litrowe, można spotkać w specjalnie zaprojektowanych dla nich wiatach śmietnikowych. W przypadku kontenerów na gruz w Ursynowie nie podaje się jednak pojemności w litrach, a wymiary w metrach sześciennych. To znacznie lepszy sposób, ponieważ gromadzą one zupełnie inny rodzaj odpadów. Najmniejsze kontenery mają 1,7 m³, a największe nawet 16 m³ i więcej. Różnicę da się więc zauważyć gołym okiem.

Co może pomieścić wynajęty kontener na śmieci?

Ze względu na odmienne konstrukcje, zbiorniki nadają się do magazynowania odmiennych zanieczyszczeń. Zwyczajny śmietnik dzieli się na typy mieszczące odpady zmieszane, plastikowe, szklane oraz papierowe i tekturowe. To tak zwane odpady komunalne, które powstają każdego dnia w domach.

Tymczasem kontenery na gruz – wbrew nazwie – gromadzą nie tylko gruz, ale też odpady wielkogabarytowe, tynki, dachówki, wylewki, bloczki, pustaki, cegły czy elementy murowe. Jak łatwo zauważyć, tego typu zanieczyszczenia nie generuje się codziennie. Dlatego dużych rozmiarów kontenery na gruz muszą zostać specjalnie podstawione na czas remontu czy budowy. W przeciwnym wypadku zajmowałyby niepotrzebnie miejsce, ponieważ nie można ich opróżnić standardową śmieciarką, która zajmuje się wyłącznie odpadami komunalnymi w plastikowych zbiornikach.

Tani wynajem kontenerów na śmieci

Oba opisane powyżej rodzaje kontenerów można bez problemu zamówić z pomocą naszej firmy. Nie tylko podstawimy je pod wskazany adres, ale też zajmiemy się ich wywózką i opróżnianiem. Dzięki temu nasi klienci nie muszą przejmować się utylizacją zanieczyszczeń. Wszystkim zajmiemy się w ramach świadczonej usługi.

Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową każdego, kogo interesuje profesjonalny wynajem kontenerów na śmieci w Ursynowie i okolicach.

2 Comments