Z ostatniej chwili

Biznes w małej miejscowości – sprawdź korzyści płynące z modelu franczyzy

franczyzy

Jaki sklep otworzyć w małym mieście? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących przedsiębiorców. Mały lokalny rynek może być trudną lokalizacją dla nowego biznesu – warto zatem rozejrzeć się za możliwymi ułatwieniami, takimi jak otwarcie lokalu franczyzowego. Jak wybrać franczyzę w małym mieście?

Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Korzyści franczyzy

Jakie korzyści daje franczyza w małym mieście w branży handlowej? To przede wszystkim znacznie łatwiejsza droga do wypromowania lokalu. Nie musimy zajmować się przeprowadzaniem strategii marketingowej od podstaw, co w standardowych warunkach wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Zamiast tego od samego początku możemy czerpać korzyści wynikające z rozpoznawalnego logo, które cieszy się zaufaniem wśród klientów. Do tego franczyzodawca przeważnie bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z kampaniami reklamowymi, co sprawia, że franczyzobiorca zajmuje się głównie zarządzaniem konkretnym sklepem, zatrudnianiem pracowników danego punktu i codzienną obsługą biznesu.

Franczyza w małym mieście – nie potrzebujesz doświadczenia i dużych funduszy

Kolejna zaleta to mały wkład własny. Zależnie od wybranej sieci franczyzobiorca potrzebuje dość niewielkiej kwoty na otwarcie własnego sklepu. W zamian można otrzymać często kompletnie wyposażony lokal, uzyskać wsparcie w obsłudze regularnych dostaw, a także dostęp do szkoleń. Jeśli zastanawiasz się nad dobrą franczyzą w małym mieście, Żabka może być świetnym pomysłem. W tym przypadku inwestycja początkowa wynosi 5 tysięcy złotych – tyle wystarczy, by stać się częścią ogólnopolskiej marki, która zapewnia stałą rozpoznawalność sklepu i bieżące wsparcie.

franczyzy

Dobra franczyza w małym mieście, czyli rozwiązania proponowane przez sieć Żabka

Żabka to ogólnopolska sieć małych sklepów ogólnospożywczych, która w krótkim czasie zdominowała rynek w tym obszarze. System franczyzowy pozwala sprawnie otwierać kolejne punkty w całym kraju, oferując pomysł na biznes w małym mieście i w największych metropoliach. Jeśli w danej miejscowości brakuje lokalu, który oferuje zarówno znane i sprawdzone produkty spożywcze, jak i dodatkowe usług (np. obsługę przesyłek czy rachunków), otwarcie własnego sklepu w ramach tej sieci może być świetną inwestycją.

 

Pomysł na biznes w małym mieście – jak dołączyć do sieci Żabka?

Jaki sklep otworzyć w małym mieście i jak to zrobić? W przypadku Żabki proces jest bardzo prosty: całość rozpoczyna się od formularza online. Następnie niezbędne będzie przejście przez proces rekrutacji oraz szkolenia wprowadzające. Następnie pozostaje już tylko podpisanie dokumentów oraz otwarcie i zatowarowanie własnej franczyzy w małym mieście.