Z ostatniej chwili

Doommetalowy Candlemass wyda EP-kę, która jest soundtrackiem do gry „House of Doom”

foto: candlemass.se foto: candlemass.se

Muzycy postanowili zaangażować się w ciekawy projekt, który zainteresuje niejednego metalowca.

Szwedzcy doommetalowcy Candlemass powracają z nowym materiałem zatytułowanym „House of Doom”. Co więcej EP-ka zawiera utwory wykorzystane w grze online o tym samym tytule. Lider kapeli Leif Edling stworzył numery, które zostały wykorzystane w grze. Co więcej cały zespół był zaangażowany w tworzenie gry.

Postarano się zatem, żeby grafika gry zazębiała się z piosenkami Candlemass. Materiał został wyprodukowany przez Marcusa Jidella, za miks odpowiada David Castillo, zaś za mastering Maor Appelbaum.

Nowa Ep-ka od Candlemass

EP-ka pojawi się 25 maja 2018 i zawierać będzie w sumie 4 utwory. Ostatnie wydawnictwo zespołu to EP-ka Death Thy Lover z 2016 roku wydana z okazji 30-lecia zespołu. Znalazły się na niej 4 kawałki, a na wokalu pojawił się Mats Leven, który dołączył do kapeli w 2012 roku.

Sama gra natomiast przypomina jednorękiego bandytę, a grafika spodoba się każdemu fanowi metalu:

Jeszcze w 2017 roku Edling wyznał, że Candlemass pracuje nad dużym projektem, który jest wyzwaniem dla grupy. Teraz już wiadomo, co miał na myśli.

Muzyka metalowa w grach

28 lutego 2018 roku światło dzienne ujrzała gra „Apocalipsis: Harry at the End of the World”. W projekcie zaangażował się Nergal, który pojawił się jako narrator. Co więcej w grze usłyszymy również muzykę Behemotha.

AleksandraDegórska
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments