Z ostatniej chwili

Brodka nagrała cover „Heart-Shaped Box” Nirvany

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Wokalistka zarejestrowała swoją wersję słynnego utworu legendy grunge’u w Tokio, w studiu YouTube Space.

„Heart-Shaped Box” był pierwszym singlem z trzeciego i ostatniego albumu Nirvany, „In Utero”. Ukazał się 30 sierpnia 1993. Podobnie jak małe płytki promujące poprzednie wydawnictwo zespołu Kurta Cobaina, „Nevermind”, był wielkim przebojem – dotarł do 1. miejsca listy US Alternative Songs.

Po upływie ćwierć wieku legenda Nirvany wciąż trwa, a utwory zespołu nadal stanowią inspirację dla twórców. Nie tylko zresztą stricte rockowych – po „Heart-Shaped Box” sięgnęła ostatnio Monika Brodka.

Brodka „Heart-Shaped Box” (cover Nirvany)

Wersja Moniki mocno odbiega od grunge’owego oryginału. Wokalistka radykalnie przearanżowała „Box” – słyszymy syntezatory i elektroniczną perkusję. Utwór stracił znany z oryginalnego wykonania czad, ale zyskał niezwykły, oniryczny klimat. Naszym zdaniem efekt jest znakomity – posłuchajcie sami:

„Heart-Shaped Box” Brodka nagrała w Japonii w październiku 2017. Utwór zarejestrowano w ramach sesji na żywo w YouTubeSpace w Tokio. Artystka napisała na swoim profilu na Facebooku:

Podczas mojego ostatniego pobytu w Japonii, dzięki gościnności YouTube Space Tokyo zarejestrowaliśmy live sesję z utworem „Heart-Shaped Box”. Zatopieni w czerwieni spoglądaliśmy na gigantyczne miasto z 29. piętra wieżowca w którym znajdowało się studio. Cieszę się, że mogę się podzielić z Wami tym wspomnieniem #TBT

Jak Wam się podoba w wykonaniu polskiej gwiazdy alternatywy?

Maciej Koprowicz
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej