Z ostatniej chwili

Fatalne wieści dla Wisły Płock. Giorgi Merebaszwili nie zagra do końca sezonu

WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Mateusz Możdżeń (P) WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Mateusz Możdżeń (P)

Gruzin Giorgi Merebaszwili doznał poważnej kontuzji mięśnia przywodziciela. Jeden z najlepszych strzelców Wisły Płock niemal na pewno nie pojawi się w tym sezonie na ligowych murawach.

Skrzydłowy ucierpiał podczas spotkania 31. kolejki z Wisłą Kraków. Po niecałym kwadransie Giorgi Merebaszwili zgłosił uraz i w 15. minucie zastąpił go Jakub Łukowski. Wisła Płock zremisowała mecz 2:2. 

Po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki okazało się, że Gruzin doznał kontuzji mięśniowej, która raczej wykluczy go z pozostałych sześciu kolejek Ekstraklasy. – Jest to uszkodzenie trzeciego stopnia przyczepu bliższego mięśnia przywodziciela długiego prawego – wyjaśnia klubowy fizjoterapeuta, Paweł Nowacki.31-latek najprawdopodobniej przejdzie operację i będzie wyeliminowany z treningów minimum przez dwa miesiące.

W sprawie leczenia trwają jeszcze konsultacje. Absencja Merebaszwiliego to ogromna strata dla Nafciarzy. Gruzin, niegdyś słynący z marnowania idealnych okazji, od początku sezonu 2017/2018 jest czołowym zawodnikiem Wisły. Strzelił pięć goli, wypracował wiele innych bramek. W decydujących spotkaniach nie wspomoże jednak zespołu. Płocczanie walczą o miejsce w europejskich pucharach, aktualnie zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments