Z ostatniej chwili

“Zombie” The Cranberries w soulowym coverze Postmodern Jukebox

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

W taki sposób muzycy Postmodern Jukebox złożyli hołd zmarłej wokalistce Dolores O’Riordan. Posłuchajcie, jak prezentuje się „Zombie” w eleganckiej wersji.

Gdy odchodzi ktoś naprawdę utalentowany i zdolny, trudno pogodzić się z jego śmiercią. Muzycy oraz fani tworzą covery, jak również wymyślają inne sposoby, by uczcić pamięć artysty. 15 stycznia 2018 zmarła Dolores O’Riordan – wokalistka The Cranberries. Artystka miała 46 lat. Kiedy zmarła, jej zespół był w trakcie prac nad swoim ósmym albumem.

Najczęściej coverowanym utworem zespołu jest oczywiście „Zombie” pochodzący z 2. płyty No Need to Argue z 1994 roku. Pewien YouTuber wykonał ten utwór jednocześnie grając na gitarze i klawiszach. Natomiast Postmodern Jukebox podszedł do słynnego przeboju nieco inaczej.

„Zombie” The Cranberries w wersji Postmodern Jukebox

Zespół znany jest z tego, że przerabia znane piosenki w taki sposób, że brzmią jak kompozycje vintage z czasów, gdy panowie nosili na dancingi eleganckie garnitury, a panie koniecznie musiały mieć na sobie szykowne suknie. „Zombie” w ich wykonaniu brzmi bardzo soulowo – nie zabrakło dźwięków trąbki czy naprawdę mocnego, damskiego wokalu.

Postmodern Jukebox w Polsce 2018

W kolekcji coverów Postmodern Jukebox są jeszcze przeróbki hitów takich zespołów, jak Gorillaz, Metallica, Radiohead, Aerosmith, Nine Inch Nails czy Oasis. Zespół pojawi się na 4 koncertach w naszym kraju – 29 kwietnia 2018 zagra w Gdańsku, dzień później w Warszawie. Natomiast 18 maja 2018 pojawi się w Krakowie, a 19 maja 2018 we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej