Z ostatniej chwili

Wyskoczyła z balkonu, uciekając przed gwałtem!

Brytyjka wyskoczyła z balkonu hotelu w Agrze, na północy Indii, uciekając przed mężczyzną, który wdarł się do jej pokoju i prawdopodobnie chciał ją zgwałcić. Dzień wcześniej przed sądem stanęli mężczyźni oskarżeni o gwałt zbiorowy na Szwajcarce.

– Policja podała, że kobieta skoczyła rano z trzeciego piętra hotelu i wskutek upadku złamała nogę – poinformował przedstawiciel miejscowej policji Manish Sisodia. Nie podano żadnych innych szczegółów.

W poniedziałek sąd w stanie Madhja Pradeś, w środkowych Indiach, postawił sześciu mężczyznom zarzuty zbiorowego gwałtu na 39-letniej turystce ze Szwajcarii oraz obrabowania ofiary i jej męża.

W połowie grudnia Indiami wstrząsnęły doniesienia o zbiorowym zgwałceniu 23-letniej studentki w autobusie w Delhi. Kobieta zmarła w wyniku obrażeń. O gwałt oskarżono sześciu mężczyzn, w tym jednego nieletniego.

Ten brutalny atak sprawił, że w Indiach, gdzie tradycyjnie dominują mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety. Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa przeciw kobietom, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

Artykuł zaczerpnięty z archiwalnej wersji strony NaSygnale.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej