Z ostatniej chwili

Wybierz skok spadochronowy w tandemie dla siebie i znajomych – zapłacicie jeszcze mniej!

skok spadochronowy w tandemie

Skok spadochronowy w tandemie to propozycja dla każdego, kto marzy o locie w przestworzach. Teraz realizacja tego marzenia jest jeszcze prostsza!

Uwaga! Aktualnie ze względu na pandemię koronawirusa skoki spadochronowe są zawieszone. Można jednak rezerwować skoki tandemowe, szkolenia spadochroniarskie i kupować vouchery upominkowe przez internet.

Czym jest spadochroniarski tandem?

Tandem to specjalny rodzaj skoku spadochronowego, w którym uczestniczą dwie osoby. Jedną z nich jest profesjonalista – instruktor spadochroniarstwa. Drugą z kolei może być osoba nieposiadająca żadnego wcześniejszego doświadczenia w tym zakresie. Dzięki temu tandem może być wspaniałym sposobem na spełnienie snów o skokach spadochronowych – bez potrzeby uczestniczenia w drogich, czasochłonnych szkoleniach.

Skoki spadochronowe w tandemie istnieją już od kilkudziesięciu lat, a dokładnie od lat siedemdziesiątych XX wieku, gdy zostały po raz pierwszy zorganizowane w USA. Dzisiaj nadal cieszą się one bardzo dużą popularnością. Można skorzystać z nich także na wielu lotniskach w Polsce.

Jak dokładnie odbywają się skoki spadochronowe tego typu? Dla kogo są przeznaczone? Gdzie można wziąć w nich udział, a także ile trzeba za nie zapłacić?

Techniczna strona skoku tandemowego

Do realizacji skoku spadochronowego stosowane jest odpowiednie wyposażenie. Pozwala ono dwóm osobom na wykonanie wspólnego skoku spadochronowego.

Podczas skoków tandemowych stosowane są:

  • spadochron tandemowy – większy niż standardowy, ponieważ musi on utrzymać ciężar dwóch osób
  • spadochron zapasowy i automat spadochronowy AAD – zapewniają bezpieczeństwo w przypadku awarii spadochronu głównego
  • uprząż spadochronowa – przeznaczona do spięcia ze sobą pilota tandemu – instruktora, a także jego pasażera

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, z lecącego samolotu. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas trwania swobodnego spadania. Termin ten odnosi się do spadania bez otwarcia spadochronu, co jest najbardziej emocjonującym etapem całego skoku. Przy 3000 metrach wynosi on ok. 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – ok. 60 sekund.

Skok w tandemie – dobry dla każdego?

Skoki tandemowe dedykowane są niemalże dla każdego, kto spełni podstawowe wymagania stawiane przez organizatora. Do skoku nie trzeba posiadać specjalistycznego szkolenia ani badań lekarskich.

Wśród głównych przeciwwskazań do skoku tandemowego znajdują się:

  • niewydolność krążeniowa i oddechowa
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja
  • nadwaga i otyłość (powyżej 100 kg)

Wobec tego skoki tandemowe mogą być kapitalną propozycją przeznaczoną dla tych osób, które spełniają te wymogi i chcą spełnić swoje marzenie o lotach w przestworzach!

Gdzie można skoczyć w tandemie?

Aktualnie skoki spadochronowe w tandemie prowadzone są przez wiele ośrodków spadochroniarskich zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Jednym z popularnych organizatorów jest ośrodek Skydive, który posiada siedzibę we Wrocławku, na lotnisku Kruszyn.

Skok tandemowy – ile to kosztuje?

Cena za skok tandemowy nie jest wysoka. We wspomnianym powyżej ośrodku koszty rozpoczynają się od 599 złotych za skok z 3000 metrów. Skoki z wysokości 4000 metrów to koszt 750 złotych. Można także kupić skoki z usługą filmowania i fotografowania.

Ośrodek Skydive, a także inne ośrodki spadochroniarskie mają też specjalne zniżki dla swoich klientów. Przy zakupieniu skoku dla dwóch osób to 100 złotych, trzech – 210 złotych, a dla czterech – 400 złotych za wszystkie skoki.

Rezerwację na skoki tandemowe można wykonać online.

2 Comments