Z ostatniej chwili

Rapid prototyping jako ważny elementy procesu projektowania i produkcji

szybkie prototypowanie - rapid prototyping

Od pomysłu do gotowego produktu najczęściej daleka droga. Rzadko bywa tak, że w głowie twórców i designerów pojawiają się wizje produktów, które w złożonym procesie nabierania realnego kształtu nie są poprawiane. Współcześni klienci indywidualni oraz biznesowi są niezwykle wymagający, bez względu na branżę każdy produkt musi być dopracowany do perfekcji. Rapid prototyping, czyli inaczej szybkie prototypowanie https://werk3d.pl/rapid-prototyping/ to jedna z usług dzięki której korzystając z nowoczesnych technologii i drukarek 3D, tworzy się prototypy i pierwsze wersje testowe.

Szybkie prototypowanie i jego zalety

Jakie są najważniejsze pozytywy płynące z szybkiego prototypowania i tworzenia wersji testowych? Do najważniejszych należą:
– możliwość udoskonalenia produktu do perfekcji
– możliwość zwizualizowania szkicu projektu i przeniesienie go do realu
– skrócenie procesu projektowania i dokonywania poprawek
– obniżenie kosztów związanych z błędami poprzez dopracowanie produktu na wstępnym etapie jego powstawania
– możliwość tworzenia prototypów i wersji testowych z tańszych materiałów będących zamiennikami materiału docelowego
Testowanie produktów jeszcze przed ich zatwierdzeniem do dużej produkcji to niezwykle mądra strategia, dzięki której można zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy oraz rozczarowań. Następnym etapie rozwoju koncepcji produktu można dostrzec wszelkie nieprawidłowości i błędy, które zostaną na bieżąco korygowane. Prototypowanie to zatem usługa niezwykle cenna dla producentów z bardzo wielu branż. Wykorzystując nowoczesne drukarki 3D, dzięki którym można stworzyć prototyp w ciągu kilku lub kilkunastu godzin, weryfikuje się pierwotne wizję i projekty z realnością. To właśnie dzięki temu proces dochodzenia do perfekcyjnie dopracowanej wersji, która zostanie przedstawiona odbiorcom i klientom, przechodzi sprawniej i szybciej.

Nowoczesne technologie szybkiego prototypowania

Jeszcze kilka lat temu drukarka 3d była wynalazkiem, o którym dosłownie trąbiły media na całym świecie. Dzisiaj branża drukarek 3D i związanego z nią procesu szybkiego prototypowania niezwykle gwałtownie się rozwija i powstają coraz nowsze i doskonalsze technologie, pozwalające prototypować produkty z różnych branż. Największą zaletą tego rozwoju jest coraz szerszy dostęp, który związany jest między innymi z przystojniejszymi cenami. Wycena usługi prototypowania może być zatem bardzo miłą niespodzianką dla osób, które od dłuższego czasu nie interesowały się tym tematem. Warto skorzystać z tej możliwości i zapewnić szybszy i stabilniejszy rozwój dla firmy.

Dowiedz się więcej o Kickstarter oraz jego najciekawszych projektach!

2 Comments