Z ostatniej chwili

ATP Budapeszt: Marcin Matkowski i Nicholas Monroe zagrają w ćwierćfinale

WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Marcin Matkowski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Marcin Matkowski

Marcin Matkowski i Amerykanin Nicholas Monroe awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP World Tor 250 na kortach ziemnych w Budapeszcie.

Marcin Matkowski na okres gry na kortach ziemnych zawiesił współpracę z Pakistańczykiem Aisamem-ul-Haq Qureshim. W Marrakeszu wystąpił razem z Hiszpanem Davidem Marrero (osiągnęli półfinał).

W Budapeszcie jego partnerem jest Nicholas Monroe. W I rundzie Polak i Amerykanin pokonali 6:2, 6:3 Hindusa Divija Sharana i Brytyjczyka Neala Skupskiego.

W trwającym 58 minut meczu Matkowski i Monroe obronili trzy break pointy, a sami wykorzystali trzy z 12 szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyli 25 z 31 punktów. W ćwierćfinale Polak i Amerykanin zmierzą się z Wesleyem Koolhofem i Artemem Sitakiem. W środę Holender i Pakistańczyk pokonali 7:5, 6:7(4), 10-7 rozstawionych z numerem pierwszym Chorwata Nikolę Mekticia i Austriaka Alexandra Peyę.

Dla Matkowskiego to pierwszy występ w Budapeszcie. Monroe w ubiegłym roku wystąpił razem z Artemem Sitakiem. Amerykanin i Nowozelandczyk w I rundzie przegrali z Austriakiem Oliverem Marachem i Chorwatem Mate Paviciem.Gazprom Hungarian Open, Budapeszt (Węgry)ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 501,3 tys. eurośroda, 25 kwietniaI runda gry podwójnej:Marcin Matkowski (Polska) / Nicholas Monroe (USA) – Divij Sharan (Indie) / Neal Skupski (Wielka Brytania) 6:2, 6:3

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments