Z ostatniej chwili

Nowoczesna makinetka, czyli kawiarka na indukcję

kawiarka na indukcję
Kawa nie jest czymś niezbędnym do życia, ale wielu osobom bardzo pomaga chociażby w porannym wybudzeniu się i rozpoczęciu dnia bez uczucia senności. Po paru godzinach pracy spada koncentracja, obniża się wydajność, dlatego warto sięgnąć po coś, co zapewni energię.

Nie trzeba nawet zaopatrywać się w drogie i skomplikowane urządzenia, które zajmują sporo miejsca na blacie. Z pomocą przychodzą kawiarki, które cieszą się popularnością od wielu lat. Obecnie dostępne są już nawet w wersji na indukcję. Jest to niezwykle praktyczne urządzenie, mobilne. Zbędne staje się używanie kuchenki gazowej, wystarczy dostęp do prądu.

Włoskie kawiarki w nowoczesnej odsłonie

Kawiarki cieszą się sporą popularnością na całym świecie. Najbardziej pożądane są modele włoskie ze względu na ich wysokie walory użytkowe i estetyczne. Nadal nie brakuje miłośników klasycznych rozwiązań, ale znajdzie się też coś dla osób lubiących otaczać się nowinkami technologicznymi. Kawiarka na indukcję ma bardzo ciekawy design, jest niezwykle prosta w obsłudze, występuje w rozmaitych formach, może być w wersji minimalistycznej lub kolorowej, z ciekawymi wzorami, mniejsza lub większa. Kawiarka na indukcję jest najczęściej wykonana ze stali nierdzewnej, co stanowi lepsze rozwiązanie niż model aluminiowy. W modelach stalowych możliwe jest nawet zastosowanie wyższego ciśnienia, co pozwala na przygotowanie kawy podobnej do espresso.

Dlaczego warto zdecydować się na kawiarki ze stali nierdzewnej na indukcję?

Kawiarka na indukcję stanowi świetną alternatywę dla wielkogabarytowego ekspresu do kawy, którego zakup wiąże się ze sporym wydatkiem. Dawniej kawiarki były przede wszystkim aluminiowe, przez co nie można było ich używać na płytach indukcyjnych. Z kolei modele stalowe nadają się do tego idealnie. W wielu domach rezygnuje się już całkowicie z kuchenek gazowych, zastępuje je właśnie indukcja. Jako że kawa zawiera kwasy, które wchodzą w interakcje z aluminium, to zdecydowanie bezpieczniejszym i zdrowszym rozwiązaniem będzie zakup kawiarki ze stali nierdzewnej. Jest to uniwersalne urządzenie, które może być stosowane także na kuchence elektrycznej, ceramicznej i nawet gazowej. Modele ze stali nierdzewnej są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, nie trzeba sięgać po silne środki czyszczące w celu pozbycia się powstałych osadów. Sklep z kawiarkami Scapol ma do zaoferowania mnóstwo urządzeń do zaparzania kawy, w tym modele na indukcję. Można zaopatrzyć się w sprzęt renomowanych marek, które posłużą użytkownikom przez długi czas. Kawiarki ze stali nierdzewnej cechuje odporność na zarysowania, przez co zachowują swoje wysokie walory użytkowe i estetyczne przez długi czas.

2 Comments