Z ostatniej chwili

5 sposobów odświeżenia ścian w mieszkaniu

malowanie ścian

Do wyglądu zabrudzonych ścian trudno się przyzwyczaić. Otarcia mebli, plamy tłuszczu czy ślady dziecięcej aktywności artystycznej coraz mocniej domagają się działania. Jednak decyzja o odnowieniu ścian może być również podyktowana chęcią zmiany otoczenia na nowe i nadaniu wnętrzom nietuzinkowej stylistyki. Niezależnie od źródła potrzeby renowacji mieszkania, warto zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami odświeżania ścian, jakie zdają egzamin w rozmaitych warunkach. Które z nich są szczególnie warte uwagi? Przedstawiamy 5 propozycji, spośród których z pewnością wybierzesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

1. Malowanie

Chwycenie za wałek malarski i szybkie odmalowanie ścian stanowi przeważnie pierwsze skojarzenie osób, które chcą coś zmienić w wystroju mieszkania. Zanim jednak udamy się do sklepu w celu zakupu kolejnej farby łatwo poddającej się zabrudzeniom, dobrze jest rozważyć nieco mniej popularne rozwiązania. Na rynku dostępne są farby odporne na wodę i środki chemiczne, czy ciekawie wyglądające farby strukturalne. Nietypowe malowanie ścian również świetnie sprawdza się w niektórych wnętrzach. Wszelkie pasy na ścianach, romby lub inne nieregularne kształty nadają przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

2. Panele ścienne

Jeśli nietypowe malowanie ścian nie jest w stanie Cię przekonać, być może zrobią to efektowne panele ścienne. Ogromna gama produktów na rynku pozwala sterować wyglądem pomieszczenia względem własnych upodobań. Panele ścienne warto umieszczać na ścianie znajdującej się za elementami wyposażenia, takimi jak kominek, sofa lub telewizor. Najbardziej efektownie prezentują się panele wykonane z drewna, sprawiające wrażenie przytulności i harmonii z naturą. Panele ścienne są dostępne również w wersji z płyt MDF i PCV.

3. Fototapety

Jeśli chcesz jak najszybciej osiągnąć spektakularny efekt i utrzymać koszt odświeżenia ścian na minimalnym poziomie, zachęcamy do zainteresowania się ofertą fototapet. Ich zaletą jest ogromna rozpiętość kolorystyczna i wzornicza, co daje gwarancję dopasowania do stylu dowolnego wnętrza. Winylowe fototapety wyróżniają się wieloletnią trwałością, lecz jednocześnie umożliwiają ekspresową zmianę wystroju bez ich zdejmowania. Użytkownicy fototapet dostrzegają ich zalety również w łatwości czyszczenia.

4. Kamienie dekoracyjne

Wprowadzenie różnorodności niemal zawsze odbija się pozytywnym echem na architekturze wizualnej wnętrza. Jeśli potrzebujesz najwyższych wrażeń estetycznych, zachęcamy do zainteresowania się kamieniami dekoracyjnymi na ścianę. W gronie najpopularniejszych materiałów z kategorii kamieni dekoracyjnych znalazły się marmury, piaskowce lub onyksy. Imitacja struktury kamieni nadaje przestrzeni niepowtarzalnego charakteru, a inwestycja w ornamenty dekoracyjne będzie cieszyć wzrok przez wiele lat.

Industrializacja ścian w stylu loftów

Efekt loftu można uzyskać po zastosowaniu betonu lub płytek ceglanych, które umieszczamy przeważnie na jednej ścianie w salonie. Klimat industrialny znany z przestronnych mieszkań loftowych ma w sobie trudny do powtórzenia urok. Alternatywą dla prawdziwego betonu pozostają tu panele gipsowe do złudzenia przypominające porowatą strukturę betonu.

Nietypowe malowanie ścian lub odświeżenie lokalu w dowolnej technologii warto powierzyć specjalistom. Na stronie www.zleceniomat.pl otrzymasz dostęp do tysięcy ekspertów z całej Polski i ustalisz całkowity koszt malowania elewacji lub ścian w mieszkaniu.

2 Comments