Z ostatniej chwili

Tragedia w Lublinie. Były radny PO Wojciech B. zabił rodzinę i popełnił samobójstwo

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Lublin-Północ (WP.PL) Śledztwo nadzoruje Prokuratura Lublin-Północ (WP.PL)

72-latek zastrzelił żonę oraz córkę, a potem popełnił samobójstwo. Do tragedii doszło w Lublinie. Okazuje się, że jej sprawcą jest Wojciech B., wieloletni radny PO ze Świdnika.

Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 21 w piątek. Funkcjonariuszy zaalarmowała starsza córka małżeństwa, która nie mogła skontaktować się z rodziną. Przyjechała z mężem do Lublina i próbowała dostać się do mieszkania przy ul. Lawinowej.

Do lokalu weszli funkcjonariusze, którzy dokonali tam makabrycznego odkrycia. Znaleziono ciała małżeństwa oraz niepełnosprawnej młodszej córki. Ciała kobiet leżały w łóżkach. Matka i córka nie żyły już kilka dni. Ciało mężczyzny znaleziono na przedpokoju. Obok leżała broń myśliwska.

Policja przypuszcza, że było to “samobójstwo rozszerzone”. Wojciech B. prawdopodobnie najpierw zastrzelił żonę i córkę, a następnie zabił siebie.

Jak informuje “Kurier Lubelski” Wojciech B. w czasie poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym rady miasta w Świdniku. Był także lekarzem rodzinnym i pediatrą, prowadzącym w Świdniku prywatną praktykę.

Był też myśliwym, broń posiadał legalnie.

Według infrmacji “Super Expressu” mężczyzna miał probemy z hazardem i miał narobić sobie sporych długów.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://wiadomosci.wp.pl/

2 Comments