Z ostatniej chwili

Kolejny gang rozbity. Kradli auta i handlowali narkotykami

Osiem osób, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą samochodów oraz handlem narkotykami, zatrzymali policjanci z Wrocławia i Rawicza (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rawicza rozpracowywali grupę zajmującą się handlem narkotykami w tym mieście od czerwca ubiegłego roku. W tym samym czasie funkcjonariusze z Wrocławia pracowali nad rozbiciem grupy zajmującej się kradzieżami aut. – Okazało się, że osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe i samochodowe są ze sobą powiązane i stanowią jedną grupę przestępczą – poinformował Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W jednym czasie policja przeszukała 17 miejsc na Dolnym Śląsku i w południowej Wielkopolsce. Znaleziono części samochodowe oraz kilka aut skradzionych w tym roku w Anglii, Niemczech i we Wrocławiu. – Oprócz samochodów funkcjonariusze znaleźli również na jednej z posesji maszynę budowlaną, skradzioną w lutym tego roku w Anglii. Jej wartość to około 300 tys. zł – podał Rynkiewicz.

Wartość skradzionych aut i części samochodowych oszacowano na blisko milion złotych. W sprawie zatrzymano łącznie ośmiu mężczyzn, w wieku około 20 lat. Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel kradzionymi samochodami oraz handel narkotykami podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Artykuł zaczerpnięty z archiwalnej wersji strony NaSygnale.pl

3 Comments