Z ostatniej chwili

Sarbinowo – noclegi i apartamenty nad morzem dla aktywnych

Apartamenty Sarbinowo – promenada nadmorska przy plaży w Sarbinowie

Jak każde inne nadbałtyckie letnisko, także Sarbinowo przyciąga turystów przede wszystkim piękną plażą. Nie jest ona może tak rozległa jak w większych nadmorskich miejscowościach, ale cichsza, kameralna i bardzo czysta. Nieopodal plaży można oczywiście bez problemu spędzić czas w uroczych kawiarniach i przytulnych restauracjach.

Od standardów większych miast nie odbiegają także apartamenty Sarbinowo. Bez problemu uda się tam znaleźć wygodne, nowoczesne noclegi nad morzem, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Przykładem takiego miejsca są apartamenty LIDO Sarbinowo. To doskonały pomysł zarówno dla zakochanej pary, jak i dla rodziny z dziećmi.

Noclegi w Sarbinowie blisko morza warto jednak wykorzystać na coś więcej niż tylko leniuchowanie na plaży. Mimo niewielkiej powierzchni miasteczko i najbliższe okolice mają w ofercie mnóstwo sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Noclegi Sarbinowo – spacerem po okolicy

Apartamenty nad morzem w Sarbinowie są świetną bazą wypadową do tego, by spacerować nie tylko po tej miejscowości, lecz także po całej gminie. Zacząć warto jednak od położonej w Sarbinowie Promenady Nadmorskiej. Jej historia sięga 1910 r. – wówczas zdecydowano, że aby chronić plażę przed niszczycielskim działaniem fal morskich, na odcinku około kilometra powstanie mur zaporowy z kamieni i betonu.

Ponad 100 lat później – w 2013 r. – do użytku oddano zbudowaną na murze Promenadę, która obecnie pełni funkcję zarówno ochronną, jak i spacerową, stanowiąc jeden z piękniejszych obiektów tego typu nad całym polskim morzem. Można z niej podziwiać wschody i zachody słońca, usiąść w pobliskiej kawiarni albo na jednej z licznych ławeczek.

Apartamenty Sarbinowo – dla fanów dwóch kółek

Noclegi w Sarbinowie są ciekawą opcją dla fanów jazdy na rowerze – miejscowość tę można traktować jako punkt startowy licznych wycieczek po okolicy. Pozwolą one Ci nie tylko zobaczyć najważniejsze zabytki, lecz także zadbać o kondycję. I tak np. z Sarbinowa można wybrać się do Dobrzycy, gdzie znajdują się bardzo ciekawe ogrody tematyczne, labirynty i wieża widokowa. Trasa jest przyjemna i łatwa, wiedzie bocznymi drogami, m.in. szutrowymi i polnymi.

Przez Sarbinowo przebiega jedna z najpopularniejszych ras rowerowych w Europie, czyli R10 – łącznie ma ona blisko 8 tys. kilometrów długości. Ruszając nią z Sarbinowa, dotrzeć można do położonych niedaleko Gąsek, gdzie znajduje się zabytkowa latarnia morska, a dalej – również do Koszalina. Jadąc na wschód, odwiedzisz Mielno i Łazy.

Około 31 kilometrów liczy trasa z Sarbinowa do Karnieszewic, gdzie znajduje się piękny ogród botaniczny o powierzchni ponad 19 hektarów. Można tam obejrzeć wiele wyjątkowych gatunków roślin (arboretum słynie z okazałych daglezji zielonych, których wysokość sięga nawet 48 metrów) i spędzić miło czas – w ogrodzie wyodrębniono bowiem miejsce na ognisko. Co ciekawe, wejście na ten teren jest bezpłatne.

Sarbinowo – noclegi blisko morza dla fanów jazdy konno

Na noclegi Sarbinowo zdecydować mogą się osoby, dla których pasją jest jeżdżenie konno. Jedną z atrakcji tej miejscowości jest Stadnina Husaria – niewielkie, ale profesjonalne gospodarstwo agroturystyczne, które oferuje lekcje jazdy wierzchem, wycieczki po okolicznych lasach, łąkach i plażach, a także przejażdżki bryczkami. Na miejscu można wypożyczyć cały potrzebny do jazdy sprzęt. W szkółce prowadzone są zajęcia z hipoterapii, a w gospodarstwie spotkasz owce, króliki, ptactwo ozdobne, psy, koty oraz… lamę.

Naprawdę warto odwiedzić Sarbinowo – noclegi blisko plaży i morza w tej miejscowości docenią zarówno miłośnicy beztroskiego plażowania, jak i osoby, które preferują aktywny wypoczynek. Apartamenty nad morzem czekają na Ciebie!