Z ostatniej chwili

Wkręty dociskowe z końcem płaskim DIN 913 – do czego są używane?

wkrety dociskowe

Wkręt dociskowy jest dość uniwersalnym elementem złącznym, który równie dobrze może być wykorzystywany w urządzeniach, jak i różnego rodzaju konstrukcjach.

Najczęściej spotkamy je w branży budowlanej i motoryzacyjnej, a także w różnego rodzaju pracach monterskich. To dość duża grupa produktów, gdzie największą różnicę między nimi widać w typie gniazda.

Na co zwrócić uwagę w wkręty dociskowe z końcem płaskim o normie DIN 913?

Wybierając wkręty dociskowe z końcem płaskim o normie DIN 913 przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich wytrzymałość. Tym samym warto bliżej przyjrzeć się, z jakiego materiału zostały one wyprodukowane. Najczęściej produkuje się je ze stali 45H, stali nierdzewnej A2 i stali kwasoodpornej A4 zwanej popularnie „kwasówką”. Dzięki temu można ich używać praktycznie w każdych warunkach. Wkręty dostępne w ofercie firmy ELGO dostępne są w dwóch wariantach, bez warstwy ochronnej i ze specjalną warstwą z ocynku galwanicznego, która zabezpiecza taki wkręt przed przedwczesnym zużyciem się.

W ofercie firmy ELGO dostępny jest szeroki wachlarz tego typu produktów w różnych rozmiarach, od M1,6 do M20. Dzięki tak bogatej ofercie, każdy kto potrzebuje wkrętu dociskowego z końcem płaskim o normie DIN 913, PN 82314 i ISO 4026, na pewno znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Warto dodać, że firma specjalizuje się też w wyrobach nietypowych, wykonanych na indywidualne zamówienie.

Poznaj lidera rynku – firmę ELGO

ELGO to lider rynku śrub i elementów złącznych w naszym kraju, który na swoją pozycję i renomę pracuje już od dobrych kilkunastu lat. Stawiając na produkty tej firmy, mamy gwarancję ich najwyższej jakości. Wszystkie elementy dostępne w ofercie tego polskiego producenta są wytwarzane z najwyższą starannością, z zachowaniem wszelkich standardów. Warto dodać, że przed dokonaniem zamówienia istnieje możliwość konsultacji z wykwalifikowanymi pracownikami firmy, którzy służą pomocą przy wyborze śrub i innych elementów.