Z ostatniej chwili

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu zaćmy?

oko

Operacja usunięcia zaćmy daje pacjentowi szansę poprawienia swojego wzroku. Zabieg nie trwa długo ale poprawa wzroku po zabiegu, w dużej mierze, zależy też od postępowania pacjenta po samym zabiegu. W dzisiejszym tekście postanowiliśmy przybliżyć Ci, jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu zaćmyhttp://alfavision-zacma.pl/rekonwalescencja-po-usunieciu-zacmy/. Czy trwa długo? O czym należy pamiętać?

ZALECENIA LEKARZA OKULISTY PO ZABIEGU USUNIĘCIA ZAĆMY

Rekonwalescencja po zabiegu zaćmy to bardzo długi okres. Wymaga on nie tylko wypełniania konkretnych zaleceń przez lekarza, ale także pomocy osób bliskich. Osoba, u której przeprowadzono zabieg przez długi okres czasu nie może prowadzić samochodu, musi mieć na oczach opatrunki oraz w konkretnych odstępach czasu zakraplać sobie oczy. Aplikacja kropel nie zawsze jest prosta, w przypadkach kiedy osoba nie dowidzi dobrze i sama musi zakraplać sobie oczy po zabiegu.

JAK WYGLĄDA REKONWALESCENCJA PO ZABIEGU ZAĆMY?

Należy unikać pocierania oczu, nie wolno zdejmować przez 12 godzin opatrunku na oczach. Regularnie trzeba aplikować sobie określone krople. W późniejszym okresie opatrunek na zoperowane oko też jest wskazany.

W żadnym wypadku, po zabiegu, nie wolno podnosić dużych ciężarów, może to spowodować zwiększenie ciśnienia wewnątrz gałkowego w oku. Rekonwalescencja po zabiegu zaćmy to czas, w którym należy chronić oczy przed nadmiernym światłem zewnętrznym. Dobrze jest w tym okresie nosić okulary przeciwsłoneczne, takie które mają dość duże filtry przeciw UV. W domu, również, należy unikać zbyt jaskrawego światła. Oczy po zabiegu nie powinny być nadto nadwyrężane, zatem nie należy długo oglądać telewizji lub pracować na komputerze.

ŻYCIE PO USUNIĘCIU ZAĆMY

Dobrze przestrzegana rekonwalescencja po zabiegu zaćmy prowadzi do całkowitego wyleczenia oczu. Co prawda mózg jeszcze przez długi czas uczy się współpracować z nową soczewką, to jednak bardzo ważne są te pierwsze dni i tygodnie po zabiegu.

W określonym przez lekarza czasie, należy udać się na wizytę kontrolną po zabiegu. Oczy nie powinny być znacznie nadwyrężane, ale należy je pomału zmuszać do określonych czynności. Przez długi czas nie powinno się nosić makijażu na oczach, należy zapuszczać przepisane krople do oczu. Oko trzeba ćwiczyć regularnie i pomału przyzwyczajać organizm do nowej soczewki.

Życie po zabiegu staje się bardziej łatwe niż przed. Widzimy lepiej, możemy sobie dopasować odpowiednie okulary lub soczewki, wzrok nam się w miarę naszych możliwości wyostrza. W przypadku gdy jest taka potrzeba, po jakimś czasie, operujemy drugie oko.

DIETA REKONWALESCENTA PO ZABIEGU TEŻ JEST BARDZO WAŻNA

Osoba, która jest w okresie rekonwalescencji po zabiegu usunięcia zaćmy, powinna stosować odpowiednią dla siebie dietę. Przede wszystkim, dieta powinna być zrównoważona i głównie oparta na owocach i warzywach. Bardzo ważne są nie tylko witaminy, zawarte w konkretnych potrawach, ale także bioflawonoidy, które znacznie chronią oczy.

Chory, w okresie po zabiegu, powinien jeść dużo owoców, orzechów, zielonych warzyw, jagód, borówek, pełnoziarniste pieczywo i ziarna słonecznika i dyni. Stosując się do wszelkiego rodzaju zaleceń lekarza okulisty, pacjent ma pełną gwarancję powrotu do zdrowia.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej