Z ostatniej chwili

Rockifi pomoże Ci znaleźć towarzysza na koncert!

Koncert Pexels.com

Rockifi to portal społecznościowy, którego celem jest pomoc w znalezieniu osoby towarzyszącej na koncert. Na jakiej zasadzie działa portal? Czy będzie dostępny w Polsce?

Każdy prawdziwy fan muzyki wie, że pozwala ona nawiązać najlepsze przyjaźnie. Z pewnością wielu z Was swoich kumpli poznało na koncertach ulubionych wykonawców – pierwsze lody zawsze pomaga przełamać wspólny temat, a ten w tym przypadku był oczywisty. Nie brak również przypadków par, które znalazły na koncertach miłość. Nie ma przecież nic bardziej romantycznego niż wspólna wyprawa na występ ulubionego artysty.

Od teraz nie musi to być jedynie idealistyczną wizją. Już działa sieć społecznościowa Rockifi (rockifi.com), poświęcona fanom muzyki. Jej twórcą jest Ruaridh Currie. Rockifi działa na zasadzie zbliżonej do Facebooka i innych popularnych social mediów, z tym, że wykorzystany przez portal algorytm proponuje nam znajomych nie na podstawie zbliżonego kręgu towarzyskiego, a gustu muzycznego. W profilu podajemy informacje o uczęszczanych koncertach, a portal podsuwa nam propozycje znajomych, którzy chodzą oglądać podobnych wykonawców

Rockifi – portal społecznościowy dla fanów muzyki

Profil na portalu jest zupełnie darmowy. Jak na razie twórcy skupiają się na Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale w razie sukcesu zamierzają rozszerzyć działalność na inne regiony świata i stworzyć kolejne wersje językowe.

Na koncerty zwykle chodzimy sami?

Z przeprowadzonych w 2017 badań wynika, że ponad połowa ludzi w wieku od 18 do 24 lat chodzi na koncerty samotnie. 38% badanych tłumaczy to brakiem wolnego czasu swoich przyjaciół, ale aż 37% przyznaje, że ich koledzy mają inne preferencje muzyczne. Kto wie, może dzięki Rockifi te statystyki ulegną w przyszłości zmianie?

Maciej Koprowicz

Publikacja zaczerpnięta z: AntyRadio

Zdjęcie: Pexels

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej