Z ostatniej chwili

Powstała lista piosenek do resuscytacji. Jacy wykonawcy znaleźli się na liście?

Piosenki do resuscytacji

Muzyka może uratować życie – te słowa nabierają teraz dosłownego znaczenia. Okazało się, że są utwory, które utrzymane są dokładnie w takim rytmie, w jakim należy działać podczas udzielania pierwszej pomocy. Jakie są to utwory?

Czy muzyka może ratować życie? Osoby, którym pomogła mentalnie w wydostaniu się z największego życiowego dołu, na pewno potwierdzą. Ale niektóre utwory mogą dosłownie pomóc w sytuacjach, w których życie ludzkie jest zagrożone.

Szpital New York-Presbyterian z Nowego Jorku stworzył na Spotify playlistę z utworami, których tempo jest zbliżone do tego, w jakim należy wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Utrzymanie stałego tempa w jej trakcie jest bardzo ważne – może ono o połowę zwiększyć szansę na uratowanie osoby, która doświadczyła nagłego zatrzymania krążenia.

Playlista do resuscytacji krążeniowo-oddechowej na Spotify

Na playliście o wszystko mówiącym tytule „Songs To Do CPR To” (Piosenki do robienia resuscytacji krążeniowo-oddechowej) znalazło się 47 utworów, z których wszystkie mają tempo od 100 do 120 uderzeń na minutę. Gatunek muzyczny nie ma większego znaczenia – znajdziemy na niej zarówno współczesne hity popowe, jak i rockowe klasyki.

Na listę trafiły zatem między innymi „Another Brick In The Wall, Pt. 2” Pink Floyd, „Sweet Home Alabama” Lynyrd Skynyrd, „Five To One” The Doors, „You Can’t Hurry Love” Phila Collinsa i „Hard To Handle” The Black Crowes, a także utwory Fall Out Boy, Stray Cats, The All-American Rejects, Modest Mouse, Sugar Ray, Barenaked Ladies, The Bangles, KT Tunstall i duetu Simon & Garfunkel.

Sprawdźcie sami całą playlistę na Spotify.

Maciej Koprowicz
Publikacja zaczerpnięta z: AntyRadio
Zdjęcie: Pixabay

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej