Z ostatniej chwili

Powiększanie obwodu prącia – estetyczny zabieg, który zmieni Twoje życie

mężczyzna

W dzisiejszym świecie często słyszy się dyskusje na temat rozmiaru członka. Zarówno panowie jak i panie dywagują o optymalnych wymiarach prącia, często nie dochodząc do porozumienia. Wielkość penisa jest przecież mocno subiektywna – i dla każdego idealna będzie inna. Co jednak w przypadku, gdy jesteśmy pewni, ze chcielibyśmy go powiększyć? Wówczas pozostają nam dobrodziejstwa medycyny i urologii estetycznej.

Obwód penisa jest bardzo istotny i wiele kobiet przyznaje, że grubość członka jest nawet ważniejsza od jego długości, ponieważ grubszy penis sprawia więcej przyjemności niż chudszy. Panowie, którym Matka Natura pożałowała kilku centymetrów w obwodzie nie muszą jednak się załamywać. Mogą skorzystać z usług urologii estetycznej, która w naszym kraju coraz bardziej się rozwija, oferując kolejne zabiegi mające na celu poprawę estetyki męskich narządów płciowych (np. operację stulejki, plastykę wędzidełka, usunięcie wodniaka jądra czy wszczepienie brakującego jądra).

Wracając jednak do obwodu penisa – zabieg ten może pomóc mężczyznom zyskać więcej pewności siebie i lepsze doznania z kontaktów seksualnych.

Jak gruby powinien być członek?

Jak już wcześniej wspominaliśmy – obwód członka to wartość względna, dla każdego inna. Jednak można przyjąć pewne liczby uśredniające, które podaje się po przeprowadzeniu wielu badań naukowych. Jak podają różne źródła – średni obwód penisa dorosłego mężczyzny wynosi około 12,5 cm. Penis naprawdę chudy to ten, który nie przekracza 10 cm, natomiast gruby jest taki, którego obwód wynosi około 19 cm.

Mierzenie obwodu penisa nie jest trudne. Wystarczy wyciągnąć średnią z trzech wartości liczbowych określających kolejno grubość podstawy członka, jego środka oraz części położonej zaraz za żołędzią.

Jak powiększa się obwód penisa?

Urologia estetyczna przewiduje powiększanie grubości członka przy wykorzystaniu dwóch metod. Pierwsza z nich posługuje się kwasem hialuronowym, druga – tłuszczem własnym pacjenta.

Kwas hialuronowy w celu zwiększenia obwodu penisa wstrzykuje się po bokach trzonu prącia. Jest to metoda bardzo nowoczesna i mało inwazyjna. Dzięki niej możliwe jest szybkie wykonanie zabiegu i cieszenie się dobrymi efektami oraz… większymi doznaniami łóżkowymi!

Z kolei metoda wstrzykiwania tłuszczu własnego pacjenta należy do sposobów nieco bardziej inwazyjnych. Wówczas pobiera się tłuszcz z brzucha, boków lub wzgórka łonowego mężczyzny i wprowadza się go pod skórę penisa. Istnieje jednak ryzyko, że tłuszcz ten po prostu nie przyjmie się i wszystkie starania pójdą na marne. Partnerem artykułu jest Klinika Ambroziak specjalizująca się w zabiegach urologicznych i andrologicznych w Warszawie.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej