Z ostatniej chwili

Pościg za betoniarką. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd

Od początku roku Nadodrzański Oddział SG przechwycił pojazdy warte w sumie 3,4 mln euro (East News, Fot: Kamil Krukiewicz/REPORTER) Od początku roku Nadodrzański Oddział SG przechwycił pojazdy warte w sumie 3,4 mln euro (East News, Fot: Kamil Krukiewicz/REPORTER)

Jadący Mercedesem Actrosem 31-letni kierowca nie zatrzymał się na kontrolę graniczną w Świecku (woj. lubuskie). Funkcjonariusze SG ruszyli za nim w pościg. Strażnicy schwytali mężczyznę i przechwycili samochód,

Kierowca betoniarki nie zatrzymał się mimo nakazu funkcjonariuszy. Mężczyzna nie zrezygnował z ucieczki nawet wtedy, gdy ugrzązł w jednej z polnych dróg. 31-latek próbował zbiec przed strażnikami na piechotę, porzucając auto w polu, jednak jego wysiłek okazał się daremny.

Przechwycenie kradzionej betoniarki jest kolejnym z serii zatrzymań, których w minionych dniach dokonali funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W czwartek udało im się odzyskać kradzionego Jeepa Grand Cherokee, którym jechał mężczyzna bez dokumentów auta oraz prawa jazdy. Po weryfikacji w systemie okazało się, że pojazd został skradziony w Niemczech.

W sobotę strażnicy graniczni skierowali do kontroli jadącą z dużą prędkością od strony Niemiec Toyotę RAV4. Podobnie jak w przypadku betoniarki, kierowca nie chciał się zatrzymać. W czasie pościgu zjechał do lasu, porzucił auto i uciekł. W przeciwieństwie do mężczyzny, który prowadził Mercedesa Actrosa, kierowcy udało się zbiec.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://wiadomosci.wp.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej