Z ostatniej chwili

Wyprawka szkolna — jak przygotować dziecko na zajęcia wf?

wyprawka szkolna - przygotowanie dziecka na WF

Przygotowanie dziecka do rozpoczęcia roku szkolnego to nie tylko spory wydatek pieniędzy, ale i stres zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców. Warto pamiętać o tym, że szkoła nie tylko edukuje, ale także dba o rozwój fizyczny uczniów, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie dziecka na zajęcia WF’u. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest przechowywanie odzieży czy obuwia potrzebnego do ćwiczenia na szkolnej hali. Niemalże w każdej placówce wymaga się noszenia zmiennego obuwia oraz odzieży, która ułatwia poruszanie się i jest stosunkowo lekka.

Zajęcia WF – jak przygotować dziecko?

Ćwiczenia na szkolnym WF’ie zawsze wymagają od dzieci wysiłku fizycznego, a co za tym idzie — powinno być to poprzedzone wyposażeniem ich w lekki, przewiewny i wygodny strój do ćwiczeń. Istotne jest także obuwie, jakie nosi maluch podczas lekcji WF’u. Powinno być ono nie tylko dopasowane do wymogów szkoły, ale także do preferencji dziecka i jego wygody.

Worek na buty

Bardzo ważny jest sposób przechowywania oraz przenoszenia wyposażenia dziecka na lekcje WF’u. Warto zaopatrzyć ucznia w profesjonalny worek na buty, pozwalający na łatwe przenoszenie obuwie z dala od książek oraz pożywienia, które może znajdować się w plecaku. Dzięki temu można uniknąć przedostawania się bakterii ze spoconych butów do pozostałych elementów wyposażenia dziecka. Obuwie bezwzględnie nie powinno mieć styczności z odzieżą, a tym bardziej z pożywieniem ze względu na szybki rozwój bakterii na ich powierzchni. Worek na buty jest niewielkim wydatkiem, który pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz ułatwi dziecku przenoszenie wyposażenia na zajęcia WF’u.

Dlaczego warto zainwestować w dobry worek na buty?

Zdecydowanie nie warto oszczędzać na dobrym worku na buty, ponieważ ma on służyć dziecku przez cały rok szkolny. Często lekcje WF’u odbywają się nawet 3-razy w tygodniu, dlatego ten element wyposażenia musi być mocny i spełniać swoje zadanie bez awarii. Dobór worka na buty to nie tylko wygoda dla dziecka, ale i jego bezpieczeństwo, ponieważ spocone buty pozostają oddzielone od reszty rzeczy znajdujących się w plecaku szkolnym.

Inwestycja w worek na buty, a także wygodne obuwie i przewiewną odzież na WF to krok w kierunku zwiększenia komfortu dziecka w szkole, a co za tym idzie – jego lepszego samopoczucia. Dbając o swoje dziecko na pewno warto zapoznać się z ofertą worków na buty i wybrać nieco droższy model, który będzie służyć przez cały rok szkolny. Koszt zakupu dobrego worka na buty do szkoły to wydatek rzędu 50-200 złotych w zależności od modelu oraz producenta. Nie warto jednak znacznie oszczędzać na wyposażeniu dziecka, ponieważ może to wpłynąć na jego komfort, samopoczucie oraz bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej o inteligentnej odzieży Enflux!

2 Comments