Z ostatniej chwili

Porwali biznesmena i żądali 1,5 mln zł okupu! Pożałowali…

W policyjne sidła wpadło siedmiu mężczyzn, którzy są podejrzani o uprowadzenie biznesmena z Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Porywacze domagali się od rodziny ofiary 1,5 mln zł. okupu.

– 61-letni mieszkaniec Włocławka został uprowadzony we wtorek, w okolicach swojego zakładu w powiecie lipnowskim. Następnie skontaktował się z rodziną i przekazał informację, że sprawcy żądają za jego uwolnienie kwoty 1,5 miliona złotych, ale w czwartek przestępcy uwolnili swoją ofiarę – powiedziała Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Jak podkreślają policjanci, do przekazania okupu nie doszło. Funkcjonariusze podejrzewają, że porywacze zdecydowali się na uwolnienie mężczyzny z obawy przed zbliżającą się obławą.

Efektem szeroko zakrojonej akcji policji było zatrzymanie siedmiu osób podejrzewanych o zaplanowanie i zorganizowanie porwania biznesmena. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 51 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu toruńskiego lub włocławskiego.

– Czterech z nich wpadło w ręce funkcjonariuszy w domku letniskowym, w którym przetrzymywany był 61-latek. Trzech pozostałych antyterroryści zatrzymali w ich domach – dodała rzeczniczka.

Ofiara porwania była przez dłuższy czas obserwowana przez bandytów. Porywacze, przebrani za policjantów, dokonali nawet fikcyjnej kontroli drogowej mężczyzny, na kilka dni przed jego uprowadzeniem.

Po porwaniu 61-latek był przetrzymywany w domku letniskowym w gminie Obrowo (woj. kujawsko-pomorskie). W okolicach tego domku funkcjonariusze znaleźli rzeczy pokrzywdzonego, leki, policyjną kamizelkę i lizak oraz inne elementy wyposażenia służbowego policji.

Porywacze przebywają teraz w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku, gdzie usłyszą zarzuty. Za porwanie dla okupu grozi kara od 3 do 25 lat więzienia.

Artykuł zaczerpnięty z archiwalnej wersji strony NaSygnale.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej