Z ostatniej chwili

Kaczyński: premie ministrów dla Caritas

Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Niedawno w Sejmie zakończyło się spotkanie prezesa PiS, ministrów rządu Mateusza Morawieckiego oraz marszkałka Sejmu – Marka Kuchcińskiego. Z kolei o godzinie 14 rozpoczęła się konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego. W jakiej sprawie zabrał głos prezez PiS? Czy ministrowie przekażą swoje nagrody?

Po czwartkowym posiedzeniu rządu członkowie gabinetu Mateusza Morawieckiego pojechali do Sejmu. W gabinecie marszałka Marka Kuchcińskiego pojawili się też prezes Kaczyński i premier Morawiecki.

Głos zabierze prezes PiS

Nie wiadomo, o czym rozmawiali politycy. Na pytania w tej sprawie rzeczniczka rządu odpowiedziała, że to normalne, gdy do Sejmu przyjeżdżają parlamentarzyści.

– Jak będę miała do zakomunikowania istotne wiadomości, zawsze się z państwem (dziennikarzami – red.) skontaktuję. To, że parlamentarzyści są w Sejmie, jest jak najbardziej normalne – powiedziała Kopcińska.

O godzinie 14 rozpoczęła się natomiast konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast na godzinę 13 zaplanowano spotkanie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii.

AKTUALIZACJA:

– Ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie nagród, w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne – poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Jak dodał, “Komitet Polityczny PiS ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich”.

Jarosław Kaczyński przypomniał na konferencji prasowej, że “swego czasu przed wyborami powiedział, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy”.

– Społeczeństwo najwyraźniej to zapamiętało, stąd ta reakcja na nagrody, stąd takie oczekiwanie daleko idącej skromności w życiu publicznej – mówił.

– My wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i że to nie jest tak, że idzie się do polityki dla pieniędzy, nie jest celem polityki bogacenie się polityków wobec tego podjęliśmy pewne decyzje – poinformował.

Dlatego, jak powiedział, PiS zaproponuje kilka zmian w wynagradzaniu posłów i samorządowców.

Zaznaczył jednak, że to “będzie tylko zarys, bo niektóre z nich będą mieć kształt ustaw”.

Ministrowie oddadzą nagrody

– Ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie nagród, w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne – poinformował o pierwszej decyzji.

Jak dodał, to jest za mało. – Bo tu chodzi tylko o pewien incydent. On wywołał reakcję, ale ta reakcja jest niewątpliwie głębsza – stwierdził prezes PiS.

– W związku z tym Komitet Polityczny na mój wniosek ustalił dzisiaj, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 procent pensji poselskich – powiedział.

Dodatkowo – jak dodał Kaczyński – mają zostać “wprowadzone nowe limity obniżające” dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

Wskazał też, że zniesione zostaną “wszelkie dodatkowe, poza pensją, świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa”. Narada w Sejmie Wcześniej w Sejmie odbyło się spotkanie prezesa PiS, ministrów rządu Mateusza Morawieckiego i marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Publikacja zaczerpnięta z: http://www.tvn24.pl

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej

08 maj 2012

Pracownik przeprawy promowej w Świnoujściu zaatakował nożem kolegę z pracy – informuje RMF FM. Z nieoficjalnych informacji, wynika, że sprawca mógł być chwilowo niepoczytalny. Jak podaje RMF FM, do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na promie pasażersko-samochodowym Karsibór II, który kursuje między wyspą Wolin a Uznam. Około godziny 22.00 pod pokładem w pomieszczeniu…

14 sty 2010

Reklama społeczna nakręcona przez Agencję Transportu z Nowej Zelandii zyskała ogromną popularność w internecie. Film, który ma uświadomić kierowcom tragiczne skutki szybkiej jazdy, nie jest drastyczny, ale robi na widzach ogromne wrażenie. Scenariusz jest prosty. Mężczyzna jedzie bardzo szybko dobrze znaną mu drogą. Nagle, z drogi podporządkowanej, wyjeżdża drugi samochód; jego…

06 sie 2012

19-letnia Jolanta K. właśnie skończyła pracę i wracała do domu. W pewnej chwili zaczepił ją mężczyzna i zapytał, czy ma ochotę na pieszczoty. Dziewczyna jeszcze nie wiedziała, że to będą ostatnie słowa, jakie usłyszy w swoim życiu. Przerażona rzuciła się do ucieczki. Wtedy oprawca wyjął półtorakilogramowy młotek i uderzył ją parokrotnie w głowę. Gdy upadła, zajął…