Z ostatniej chwili

Palisz papierosy? Uważaj na ten numer!

(fot. nasygnale.pl / Konrad Żelazowski) (fot. nasygnale.pl / Konrad Żelazowski)

Policjanci z Wielunia (woj. łódzkie) zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który podając się za komisarza policji, wyłudzał pieniądze od osób palących papierosy na miejscowym dworcu autobusowym. Oszustowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany tuż po tym, gdy dostał 50 zł od kobiety palącej na dworcu. – Podszedł do palącej, która po chwili rozmowy wyraźnie wystraszona zgasiła papierosa. Po chwili wyciągnęła portfel, wyjęła pieniądze i przekazała je mężczyźnie, który po całym zajściu wszedł do budynku dworca – powiedział Waldemar Kozera z wieluńskiej policji.

Okazało się, że oszust przedstawił się kobiecie jako komisarz policji. Powiedział jej, że sprawą palenia papierosów na dworcu powinien się zająć sąd. Dodał jednak, że jeśli kobieta da mu pieniądze, to on przymnie oko na jej “wybryk”.

Jak powiedział Kozera, zatrzymany mężczyzna nie stawiał oporu. – Przyznał się, że nie pierwszy raz w ten sposób wyłudzał od pasażerów pieniądze. Wcześniej podawał się za pracownika ochrony. Grozi mu kara do 8 lat pozbawiania wolności – wyjaśnił.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wieluńskiej komendy apelują do oszukanych w ten sposób osób o kontakt pod numerem telefonu 43 843 72 60. Policja zapewnia, że mimo wręczenia pieniędzy ofiarom oszusta nie grożą żadne konsekwencje prawne.

Artykuł pochodzi z archiwalnej wersji strony NaSygnale.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej