Z ostatniej chwili

Paweł Kukiz ws. Pięty: „Nie będę w to ingerował”

Paweł Kukiz, fot. materiały Kukiz'15

– Nie będę w to ingerował – stwierdził Paweł Kukiz, poproszony o komentarz ws. romansu Stanisława Pięty. Lider Kukiz’15 powiedział jednak, że ma wątpliwości dotyczące tej sprawy oraz zapewnił, że nadal chce zmienić system.

Polityk odmówił komentarz ws. posła Pięty

– Czuję się nieszczęśliwy w czasach rządów partiokracji – stwierdził w TVN24 Paweł Kukiz. I dodał, że “przez 4 lata od wyborów nie mamy żadnych instrumentów kontroli władzy” – To nie jest system demokratyczny – ocenił.

Polityk podkreślił, że protest osób niepełnosprawnych rozpoczął się za czasów rządów PO. – Po co jest potrzebne stanowisko wicepremiera ds. społecznych, skoro przez 40 dni nie odwiedziła protestujących – skrytykował Beatę Szydło. – Nie będę w to ingerował – odmówił komentarza do sprawy romansu posła Stanisława Pięty.

Polityk stwierdził jedynie, że w certyfikatach bezpieczeństwa należy poinformować o ewentualnej skomplikowanej sytuacji osobistej. – Jest pytanie, czy pan poseł Pięta wypełniał ten certyfikat w czasie tej znajomości – powiedział i uznał, że służby powinny się tym wtedy zainteresować.

Kukiz chce referendum. Popiera pomysł prezydenta

Zapytany, czy poseł Pięta mógłby znaleźć miejsce w Kukiz’15, po chwili milczenia odpowiedział: “z pewnością nie”. Nie chciał również jednoznacznie stwierdzić, czy poprze Jana Śpiewaka w wyborach prezydenckich. – Dziura w drodze nie ma światopoglądu – uznał jednak i wyraził sympatię dla niego.

– Na Boga, pomóżcie mi to zmienić, ja nie chcę rządzić – mówił, krytykując system. Stwierdził, że najbardziej podoba mu się ustrój szwajcarski. I poparł inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą referendum konstytucyjnego.

Publikacja zaczerpnięta z: wiadomosci.wp.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej