Z ostatniej chwili

Nick Mason będzie grał utwory Pink Floyd ze swoją nową supergrupą

foto: Dennis Van Tine/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS foto: Dennis Van Tine/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Perkusista Floydów powraca do repertuaru swojego dawnego zespołu z nową formacją Nick Mason’s Saucerful Of Secrets.

Nick Mason jest jedynym spośród członków Pink Floyd, który był w składzie grupy na każdym etapie jej działalności. Jak żaden inny muzyk ma zatem legitymację do grania utworów legendy progresywnego rocka.

Perkusista stworzył nowy zespół o nazwie Nick Mason’s Saucerful Of Secrets. Jego nazwa pochodzi od drugiego albumu studyjnego Pink Floyd, „A Saucerful of Secrets” z 1968 roku i zdradza, po jaki repertuar będzie sięgać. Zespół wykonywać będzie utwory z wczesnego etapu kariery Floydów.

W oświadczeniu prasowym czytamy:

To unikalna okazja, by doświadczyć na żywo słynnych i znaczących wczesnych utworów Pink Floyd, w tym piosenek z albumów „The Piper at the Gates of Dawn” i „A Saucerful of Secrets”.

W składzie zespołu Masona występować będą Gary Kemp (Spandau Ballet), Guy Pratt (były sesyjny i koncertowy muzyk Pink Floyd), Lee Harris (The Blockheads) i Dom Beken.

Zespół na razie zapowiedział 4 koncerty w Londynie w maju 2018. Będą to pierwsze występy Nicka Masona na żywo od 2012 roku, kiedy wystąpił na ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie – z Edem Sheeranem, Mike’em Rutherfordem z Genesis i Richardem Jonesem z The Feeling wykonał „Wish You Were Here” Pink Floyd. Obecnie Nick zajmuje się głównie motoryzacją.

The Australian Pink Floyd Show w Polsce w 2018

Polscy fani Pink Floyd będą mogli usłyszeć swoje ulubione hity 26 kwietnia 2018 w katowickim Spodku i 27 kwietnia 2018 w poznańskiej Arenie podczas koncertów The Australian Pink Floyd Show. Grupa na trasie Time świętować będzie trzydziestolecie swojego istnienia, a zaprezentuje nowy program wraz ze spektakularną oprawą wizualną.

Maciej Koprowicz
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej