Z ostatniej chwili

Cyberpunk będzie grą FPS. Co się stało z RPG?

foto: materiały prasowe foto: materiały prasowe

Coraz bliżej do oficjalnej zapowiedzi wyczekiwanej od lat gry Cyberpunk 2077, w związku z czym zaczynają pojawiać się pierwsze przecieki dotyczące rozgrywki. Jeden z nich zmroził fanów CD Projekt RED – ich najnowsza produkcja ma być bowiem grą FPS z „elementami RPG”.

Dopieszczony do granic niemożliwości Wiedźmin 3 sprawił, że dla graczy z całego świata polskie studio CD Projekt RED stało się wzorem, jeśli chodzi o uczciwe traktowanie klientów i dawania im nawet więcej, niż oczekiwali.

W związku z tym oczekiwania stawiane przed anonsowanym jeszcze w 2013 roku Cyberpunkiem 2077 sięgnęły niebotycznych wręcz wyżyn, podsycanych zdawkowymi uwagami na temat szykowanej gry ze strony CD Projekt RED. Studio powiedziało wręcz, że milczenie jest celowe i powie cokolwiek na temat Cyberpunka 2077 dopiero, gdy uzna to za stosowne.

Z dotychczasowym informacji wynikało, że nowa superprodukcja CDP RED ma swoją skalą znacznie przewyższać Wiedźmina III: Dziki Gon, oferować otwarty świat i być może nawet tryb multiplayer w stylu Battle Royale – po sukcesie odniesionym przez PUBG i Fortnite taki rodzaj rozgrywki ma zastąpić kampanię dla jednego gracza w Call of Duty: Black Ops 4.

Cyberpunk 2077 FPS-em z elementami RPG

Jak do tej pory jedno było uważane za pewnik – nowa gra CD Projekt RED miała być pełnokrwistym cRPG, bardziej rozbudowanym niż nawet uwielbiany za grom przedstawionego świata oraz zawiłości fabuły Wiedźmin 3. Wskazywało na to chociażby słowa szefów studia.

Wiara w ten pewnik została zachwiana po pojawieniu się nieoficjalnych informacji, że CDP RED stawia tym razem na stworzenie gry FPS, w której pojawią się tylko elementy RPG, polegające zapewne na możliwości rozwijania umiejętności prowadzonej postaci.

Cyberpunk 2077 może więc być ambitną strzelanką, którą można by porównać do serii Deus Ex, w której do celu wiodło nie tylko strzelanie, lecz także sztuk dokonywania wyborów. Potencjalna zmiana rodzaju rozgrywki nie każdemu fanowi cRPG może przypaść do gustu – nawet, jeśli potwierdzą się plotki o tym, że część akcji nowej polskiej gry ma rozgrywać się na Księżycu.

Na oficjalne wiadomości dotyczące Cyberpunka 2077 trzeba poczekać do czerwca 2018 – gra ma być zaprezentowana na targach E3.

MichałTomaszkiewicz
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments