Z ostatniej chwili

Na widok policji chciał zjeść torebkę amfy – z opakowaniem

Policjanci tak wystraszyli klienta dilerów narkotyków na klatce bloku na os. Strusia w Krakowie, że ten wpakował sobie cały zapas amfetaminy do ust, razem z opakowaniem – folią aluminiową. Tym samym wkopał swoich dostawców, którzy handlowali w wynajętym mieszkaniu w tej właśnie klatce. Mundurowi wpadli do nich i zarekwirowali towar oraz opakowania narkotyków.

Teraz dwóch początkujących dilerów – 21-letni Tomasz Ch. i 29-letni Jacek P. zostało oskarżonych o posiadanie amfetaminy (Tomasz Ch. dodatkowo o sprzedaż co najmniej 2oo porcji amfy).

– Policjanci znaleźli ponadto u nich w mieszkaniu 572 gram amfetaminy wartej około 2 tys. złotych – mówi prok. Lucyna Salawa z nowohuckiej prokuratury. Z tego towaru można było zrobić niecałe 600 porcji narkotyku do sprzedaży.

Obydwaj dilerzy przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać karze. Tomasz Ch. ma dostać 4,5 roku więzienia w zawieszeniu na pięć i zapłacić 1 tys. złotych grzywny, Jacek P. dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy oraz taką samą grzywnę jak jego kompan.

Artykuł zaczerpnięty z archiwalnej wersji strony NaSygnale.pl

2 Comments