Z ostatniej chwili

Wybuch bomby w jednej z kanadyjskich restauracji

Foto: Peel Regional Police

Dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn wniosło bombę do restauracji w mieści Mississauga na południu Kanady, po czym ją zdetonowali. Według Reuters sprawcy uciekli, a 15 osób zostało rannych.

Wybuch miał miejsce po godzinie 22.30 czasu lokalnego w indyjskiej restauracji Bombay Bhel.

Służby na Twitterze opublikowały zapis z monitoringu, na którym widać jak dwaj zamaskowani mężczyźni wnoszą do lokalu podejrzany pakunek.

Trzy osoby ranne w eksplozji zostały zabrane do szpitala w Toronto w stanie krytycznym. Pozostałych lekko rannych przetransportowano do lokalnych szpitali.

Mississauga jest szóstym pod względem wielkości miastem w Kanadzie.

Minassian tuż przed atakiem opublikował na Facebooku post, w którym wychwalał seryjnego zabójcę Elliota Rodgera. 23-latek w 2014 roku w miejscowości Isla Vista zabił 6 studentów kalifornijskiego uniwersytetu i 14 ranił. Otoczony przez policję popełnił samobójstwo.

Napastnik z Toronto nawiązał też do działającej na portalu Reddit grupy “incel” , której nazwa jest skrótem od określenia “mimowolny celibat”. Mizoginistyczna grupa zrzeszała młodych mężczyzn, którzy mieli kłopoty z nawiązaniem relacji z kobietami.

Jak ustaliła policja, mężczyzna nie miał związków z organizacjami terrorystycznymi, nie był również wcześniej znany służbom.

Publikacja zaczerpnięta z: wiadomosci.onet.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej