Z ostatniej chwili

Czy liposukcja daje zadowalające efekty?

liposukcja

Odchudzasz się, stosujesz drakońskie diety, ćwiczysz i nadal widzisz nadprogramowy tłuszczyk na brzuchu, udach, kolanach czy pupie? Chcesz to zmienić, ale nic nie pomaga…Jest na to sposób w postaci zabiegu plastycznego – liposukcji.

Czym jest liposukcja?

Jest to inwazyjny zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu w miejscach, z których chcemy się go pozbyć. Służy do wymodelowania sylwetki i przywraca jej proporcjonalne kształty w przypadku, kiedy inne metody zawodzą. Odsysanie tłuszczu to sposób na szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej. Efekty pojawiają się zaraz po wygojeniu ran, a efekty są trwałe. Tłuszcz, który został usunięty, może zostać wykorzystany do powiększenia piersi, pośladków, można nim również wypełnić blizny. Do zabiegu najlepiej nadaje się skóra elastyczna, zwiotczała i obwisła będzie wymagała dodatkowej korekty.

Na czym polega zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz wykonuje szereg badań. Następnie, jeśli brak przeciwwskazań, można przystąpić do odsysania tłuszczu. Lekarz zaznacza na ciele pacjenta miejsca, z których usunie niechciany tłuszczyk. Następnie anestezjolog podaje znieczulenie. W zależności od inwazyjności zabiegu, może to być znieczulenie miejscowe lub ogólne – narkoza. Do liposukcji używa się specjalnych tępych rurek, które wprowadzane są przez małe nacięcia. Rozpychają tkanki i rozbijają złogi tłuszczu. Podczas jednej operacji można usunąć maksymalnie 3 litry tłuszczu.

Liposukcja – efekty

Po odzyskaniu świadomości pacjenci oczekują natychmiastowych efektów. Trzeba zaznaczyć, że odsysanie tłuszczu to zabieg inwazyjny, naruszający strukturę tkanek. Ciało w miejscu zabiegu jest opuchnięte, a obrzęk sprawia, że miejsca te wydają się jeszcze większe niż przed zabiegiem. Jednak po wygojeniu ran pojawiają się pierwsze efekty. Po 3 – 4 tygodniach rekonwalescencji widać zdecydowaną różnicę. Podczas gojenia się ran trzeba nosić specjalną uciskową bieliznę lub opaski, gdyż przyspiesza to gojenie ran i naruszonych tkanek.

Przeciwwskazania

Jak większość tak inwazyjnych zabiegów i liposukcja ma swoje przeciwwskazania. Nie mogą się jej poddać osoby chore na cukrzycę, z chorobami serca, z zaburzeniami krzepnięcia krwi czy z chorobami układu krążenia. Podczas takiej operacji istnieje ryzyko powikłań, stąd przeprowadza się szereg badań przed wykonaniem zabiegu.

Liposukcja – koszty

Odsysanie tłuszczu to koszt od 3,5 tysiąca do 8 tysięcy, w zależności od wybranej kliniki i miejsca, z którego usuwany jest tłuszcz. Aby poznać konkretny cennik należy skontaktować się z kliniką medycyny estetycznej.

2 Comments