Z ostatniej chwili

Kochasz zwierzęta? Zacznij na tym zarabiać!

zwierzęta

Miłość do zwierząt to jedno z najpiękniejszych uczuć na świecie. Dla osób odpowiedzialnych i pełnych troski, opieka nad bezbronnymi i ufającymi zwierzętami jest niezwykle ważna. Spędzanie czasu z nimi nie tylko przynosi ogromną satysfakcję, ale także stanowi nieustanne źródło nauki w zakresie interakcji z czworonogami. Jeśli to wszystko brzmi znajomo, to mamy dla ciebie fantastyczne wieści. Twoją pasję i miłość do zwierząt możesz przekształcić w coś niezwykle pożytecznego – możesz pomóc innym właścicielom i jednocześnie zarabiać!

Opieka nad zwierzętami – praca

Każdy odpowiedzialny, troskliwy i świadomy opiekun może zarabiać, opiekując się zwierzętami. W jaki sposób? Pod nieobecność właściciela konieczna jest opieka nad zwierzętami. Praca w charakterze opiekuna zwierząt polega na otoczeniu opieką zwierzaka, którego właściciel wyjechał. W sieci znajdziesz platformę, która zrzesza opiekunów zwierząt. Na Animalhotels możesz zaoferować swoje usługi zupełnie za darmo.

zwierzęta

Jak znaleźć pracę w Twojej okolicy?

Rejestracja na platformie jest banalnie prosta. Wystarczy kliknąć przycisk „dołącz”, a następnie się zarejestrować. Napisz kilka słów o sobie, wstaw swoje zdjęcie, podaj lokalizację, w której świadczysz usługi i… czekaj na oferty!

Ważne, aby Twoje ogłoszenie było przejrzyste. Musisz opisać warunki, w jakich będzie przebywał czyjś pupil (możesz także wstawić zdjęcia). Podaj zakres opieki i wskaż, czy zajmiesz się zwierzakiem u siebie, czy w domu właściciela. Być może praca w zawodzie opiekuna zwierząt stanie się dla ciebie profesjonalnym zajęciem. Jeśli ukończyłeś jakieś szkolenia w tym kierunku, to koniecznie załącz do oferty certyfikaty.

Po zarejestrowaniu się na platformie, podaniu wszelkich niezbędnych danych i przejściu weryfikacji, możesz rozpocząć umawianie się z klientami. Wszystko odbywa się za pośrednictwem platformy. Każdą rezerwację możesz zaakceptować lub odrzucić. Klienci zgłaszają się do ciebie sami, ale warto dać znać swoim znajomym, że świadczysz tego rodzaju usługi (na przykład za pośrednictwem social mediów).

Najważniejsze zalety pracy petsittera

Dla ludzi, którzy kochają zwierzęta, najważniejsza zaleta to możliwość przebywania z nimi i otoczenia ich opieką. Korzystanie z platformy niesie jednak za sobą wiele innych korzyści, przede wszystkim:

  • Elastyczność – sam decydujesz, kiedy i ile pracujesz.
  • Dowolna lokalizacja – możesz świadczyć usługi na terenie całej Polski, bez żadnych ograniczeń. Wszędzie znajdą się bowiem właściciele, którzy potrzebują zostawić swoje zwierzę pod opieką.
  • Decydujesz, ile możesz zarobić – sam ustalasz jaką kwotę, jaką chcesz otrzymać za oferowaną usługę opieki.
  • Decydujesz o tym, jakiego psa lub kota przyjmiesz pod opiekę – masz pełne prawo zdecydować na przykład o tym, że zajmiesz się tylko kotami lub tylko małymi rasami psów.
  • Decydujesz o okresie opieki – określasz, na jak długo przyjmiesz zwierzę pod opiekę.
  • Ustalasz warunki opieki – nie musisz mieć karmy, legowiska, zabawek, kuwety itd., ale wówczas musisz to zakomunikować w ogłoszeniu. Ponadto, masz prawo wymagać wykastrowania czy zaszczepienia.

Jaki jest zakres obowiązków opiekuna zwierząt?

Tak naprawdę wszystko zależy od ustaleń pomiędzy Tobą, a właścicielem Twojego podopiecznego. Oczywiście do podstawowych obowiązków każdego opiekuna należy czuwanie nad bezpieczeństwem zwierzęcia. Z pewnością będziesz musiał karmić zwierzę, dbać o jego czystość i higienę (na przykład sprzątanie kuwety) i odpowiadać na jego potrzeby (spacery z psem, zabawa itp.). Musisz mieć także odpowiednią ilość miejsca dla zwierzaka – tak, aby zmieścić jego legowisko, miskę czy drapak. Wszystkie te kwestie ustalisz z właścicielem przed podjęciem zlecenia. Jeśli kochasz zwierzęta i jesteś odpowiedzialną osobą, to nie masz się czego obawiać. Będzie to praca marzeń, a Ty zarobisz realizując swoją pasję.