Z ostatniej chwili

Jak urządzić wnętrza w stylu glamour

wnetrza w stylu glamour

Jak urządzić wnętrza w stylu glamour

Ekskluzywny, bogaty i ‘na wysoki połysk’. Jedni go kochają, dla innych zaś jest wyznacznikiem tego co ‘przesadne’. Pewne jest jednak to, że styl glamour nikomu nie jest obojętny. Od kilku lat, koncept glamour ponownie zyskuje na wartości. Projektanci wnętrz starają się regularnie wracać do tego jakże ‘trudnego’ stylu, który dla wielu osób jest odzwierciedleniem życia w przepychu. Dlatego też aktualny trend aranżacji wnętrz glamour, łączy jego pierwotne cechy z nowoczesnymi. Dzięki temu, staje się bliższy obecnym czasom. Czym charakteryzują się współczesne wnętrza w stylu glamour? Jakie meble wybrać, by dodawały pomieszczeniom charakteru, a przy tym były funkcjonalne?

Triki aranżacyjne wnętrz w stylu glamour

Wbrew pozorom aranżacja w tylu glamour wcale nie należy do najłatwiejszych. Nie wystarczy bowiem kupić przypadkowe bibeloty i meble, a ściany pokryć kolorowymi tapetami. W tym wszystkim należy bowiem zachować umiar. Dokładnie tak – mimo że mowa o bogactwie formy stylu glamour z czasów barokowych, aktualnie ważne jest dążenie do spójności i balansu. Wnętrza glamour nie powinny bowiem przytłaczać. I owszem znajdzie się w nich miejsce na masywne, pikowane krzesła czy kanapy. Decydując się jednak na tak gustowne wyposażenie, dla równowagi warto zrezygnować z bogato zdobionych tapet na rzecz jasnych kolorów ścian. Styl glamour uwielbia fiolety, purpury i intensywne turkusy. Istotny jest również ‘blask’ uzyskiwany z bibelotów, ale i odpowiedniego oświetlenia. Połyskujące w kątach wnętrz lampki wysadzane kryształkami, podkreślą wyjątkowość każdego pomieszczenia.

Jakich mebli nie może zabraknąć w stylu glamour?

We wnętrzach w stylu glamour liczy się przede wszystkim bogactwo formy. Projektując poszczególne pomieszczenia domu, warto dążyć do maksymalnego dopasowania każdego wnętrza względem pozostałych. Dzięki temu, uda się zachować spójność kompozycji, a przy tym uniknąć wrażenia przesytu, które z czasem na co dzień może się okazać uciążliwe. Kluczem w przypadku dobierania wyposażenia jest jakość. Meble w stylu glamour wręcz nie mogą wyglądać ‘tanio’. I tak w przypadku jadalni, punkt centralny stanowi zazwyczaj elegancki stół i krzesła glamour. Masywny stół świetnie uzupełnią ekskluzywne, pełne przepychu krzesła Charlot z salonu Black Red White. Model sprawdzi się również w salonie, ale i np. sypialni tuż przy toaletce. Częstym dodatkiem, z którym można się spotkać we wnętrzach glamour jest ławka. Mokka z BRW ze złotymi elementami, może stanowić funkcjonalny dodatek do przedpokoju czy salonu.

Wnętrza w stylu glamour niezależnie od tego czy się je lubi czy nie, mają swój wyjątkowy charakter. W aranżacjach tego typu nie ma miejsca na pomyłkę. Każdy element pojawił się w danym projekcie nie bez przyczyny. Meble, jak i dodatki powinny się wzajemnie uzupełniać, a przy tym podkreślać luksus i elegancję, ale w dobrym tonie. Dlatego też warto pamiętać, by tuż za blaskiem szła również jakość.