Z ostatniej chwili

Modernizacja stacji paliw – trendy 2022

stacje paliw

Na sukces stacji benzynowej wpływa wiele czynników. Poza lokalizacją i cenami paliw duże znaczenie odgrywa zakres i dostępność oferty, a także innowacyjne podejście do oferowanych usług i produktów. Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, często niezbędna jest modernizacja stacji paliw. Sprawdź najnowsze trendy w tym zakresie.

Nowoczesna stacja paliw – czyli jaka?

Nowoczesna stacja paliw to już nie tylko punkt, w którym zatankujesz paliwo. Współczesny konsument oczekuje dziś znacznie więcej! Dlatego profesjonalne placówki cechują się ergonomicznymi i dobrze usytuowanymi dystrybutorami z obszerną ofertą paliw i wygodnym dostępem.

Zapewniają też wiele dodatkowych usług, takich jak m.in. uzupełnienie płynu do spryskiwaczy, możliwość skorzystania z odkurzacza i kompresora, zatankowanie czynnika AdBlue, dostępność myjni oraz komfortowy punkt gastronomiczny. Elementy te sprawiają, że klienci chętniej powracają na stację i korzystają z niej nie tylko w celu zakupu paliwa. Sprzedaż artykułów spożywczych, kosmetyków do samochodu czy prasy to także dodatkowa szansa na zysk i zwiększenie przychodów placówki.

Modernizacja stacji paliw – dlaczego warto?

Profesjonalna modernizacja stacji paliwowej pozwala spełnić rosnące wymagania konsumentów w tym sektorze, a tym samym zwiększyć popularność placówki oraz polepszyć jej przychody. Spadek dochodów na stacjach często jest wywołany elementami, które są nieatrakcyjne dla konsumentów, a także posiadaniem przestarzałej instalacji. Projektowanie stacji paliw i wdrożenie zmian pozwala uzupełnić pulę dostępnych usług i produktów, które odpowiadają na potrzeby użytkowników. Umożliwiają także skuteczniejsze podejście do narzędzi oraz metod zarządzania stacją, co wpływa na jej zyskowność.

Projektowanie i modernizacja stacji paliw – trendy 2022

Nowoczesne, najchętniej odwiedzane przez klientów stacje paliw to obiekty wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających życie kierowcom. Należą do nich przede wszystkim wyposażenie stacji w praktyczne urządzenia, takie jak dystrybutory płynów do spryskiwaczy, odkurzacze, kompresory oraz dystrybutory AdBlue. Coraz częściej na stacjach paliw pojawiają się myjnie samochodowe.

Modernizacja punktu paliw obejmuje ponadto przebudowę sklepu i dostosowanie go do współczesnych trendów handlowych. Proces ten pozwala zmienić wnętrze stacji, aby wyglądało nowocześnie i estetycznie, a przebywanie i kupowanie w nim było bardziej komfortowe dla klientów. Warto zatem postawić nową zabudowę stref kasowych, bistro oraz regały systemowe dostępne w pełnej palecie RAL, co pozwala dostosować je do identyfikacji wizualnej obiektu. Jeśli chodzi o reklamę, to na nowoczesnych stacjach jest ona często montowana w środku budynku, np. blisko kasy czy wejścia, jak również na elewacji, dachu albo przed budynkiem.

Miej na uwadze, że modernizacja to nie tylko zmiana wizualna stacji i zakup nowoczesnych urządzeń, ale też dostosowanie punktu do aktualnych przepisów z zakresu BHP, ochrony środowiska oraz standardu narzucanego przez rynek stacji benzynowych. Dlatego też każdy proces modernizacji powinien zostać poprzedzony dokładnym audytem oraz weryfikacją istniejącej infrastruktury, a następnie wykonaniem projektu usprawnienia oraz wymiany niezbędnych elementów.