Z ostatniej chwili

Czy wpływ Alfa Romeo zwiększy się na bolidy Saubera?

Alfa Romeo Alfa Romeo

“Autosport” podaje, że wpływ alfa Romeo na bolidy Saubera ma wzrosnąć. Czy rzeczywiście włoski koncern samochodowy zamierza rozszerzyć współpracę z jednym z teamów Formuły 1?

Włoski koncern spróbuje zdominować team Formuły 1?

W zasadzie od 1985 roku, poza niewielkim brandingiem w siostrzanej marce Ferrari, Alfa Romeo nie było obecne w cyklu Formuły 1. Teraz włoski koncern zamierza znów zwiększyć swoją obecność w tym prestiżowym cyklu.

O tym, że Alfa Romo i Sauber zacieśnią współpracę, wiadomo już od grudnia minionego roku. Teraz szef zespołu Frederic Vasseur zdradził, że priorytetem będzie współpraca technologiczna. – Jesteśmy teraz otwarci na rozszerzenie kooperacji z Alfa Romeo i krok po kroku będziemy badać, jakie mamy opcje. Musimy wspólnie ustalić, jak możemy osiągnąć sukces i jaką drogę obrać – powiedział w rozmowie z “Autosport”.

Bardzo zadowolony z kooperacji z włoskim koncernem jest też dyrektor techniczny Saubera Jorg Zander. – Mamy piękne auto, teraz musimy sprawić, by było lepsze. Ludzie muszą widzieć, że zachodzą u nas zmiany, idziemy do przodu – ocenił.

Publikacja zaczerpnięta z: sport.onet.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej