Z ostatniej chwili

Czy warto kupić Toyotę Highlander?

Czy warto kupić Toyotę Highlander?

W 2021 pojawił się na polskim rynku kolejny, czwarty już model Suva od Toyoty, czyli Toyota Highlander. Jakie są cechy charakterystyczne tego modelu, jego wymiary, dane techniczne, a przede wszystkim jak przedstawiać się będzie jego cena?

Toyota Highlander 2020 – wymiary

Na samym początku warto oczywiście wspomnieć o tym, jakie są wymiary nowego Highlander’a. W tym zakresie warto przede wszystkim podkreślić, że jest to pojazd pochodzący podobnie jak model Camry, z rynku amerykańskiego, więc charakteryzuje się iście amerykańskim wymiarami. Długość na poziomie 4950 milimetrów robi wrażenie i pozwala zmieścić wewnątrz pojazdu aż trzy rzędy siedzeń. Co więcej, drugi rząd pozwala na regulacje aż o 180 milimetrów, co przyczynia się do niezwykle łatwego dostępu do trzeciego rzędu.

Potężna długość całego pojazdu gwarantuje również to, że charakteryzuje się on ponad przeciętnej wielkości pojemnością bagażnika, która wynosi 658 litrów, co już samo w sobie jest imponujące. Jeśli jednak złoży się trzeci, a także drugi rząd siedzeń, otrzymuje się aż 1909 litrów pojemności.

Toyota Highlander dane techniczne

Jak przedstawiają się jednak dane techniczne tego pojazdu, w tym oczywiście jaki napędza go silnik?

W Europie Toyota zaoferuje Highlander’a z jedną tylko wersją silnikową. Jest to hybrydowy napęd czwartej generacji składający się z silnika benzynowego o pojemności 2.5 litra oraz z silnika elektrycznego znajdującego się przy tylnej osi. Łącznie napęd generuje 244 koni mechanicznych, przekazywanych na wszystkie cztery koła. Pozwala to na przyśpieszenie do pierwszych stu kilometrów na godzinę w około 8.3 sekundy, a także co bardzo ważne, na możliwość ciągnięcia przyczepki ważącej aż do 2 ton.

Rzecz jasna, że nowa Toyota Highlander charakteryzuje się doskonałej jakości wykonaniem. Nie tylko tym od strony użytych materiałów, lecz również zastosowanego wyposażenia. Warto wspomnieć przykładowo rewelacyjnej jakości wygłuszenie, które osiągniętą dzięki akustycznej szybie oraz dodatkowemu materiałowi użytemu do wygłuszenia dachu. Co więcej, na wyposażeniu pojazdu są takie dodatki jak:

  • 12,3-calowy ekran dotykowy,
  • wyświetlacz HUD,
  • wentylowane fotele,
  • wirtualne lusterko wsteczne.

Toyota Highlander Cena

Najważniejszym pytaniem jednak jest to, ile trzeba zapłacić za przyjemność posiadania takiego pojazdu? Najnowszy model pojawił się na starym kontynencie, w tym również  w Polsce, już na początku 2021 roku. Wyposażenie podzielone zostało na trzy kategorie, czyli Prestige, Prestige z pakietem Tech i Executive. Ich cena zaczyna się od 231 900 złotych i sięga aż do 267 900 złotych.

 

 

2 Comments