Z ostatniej chwili

Dajcie kasę to powiem, gdzie ukryta jest Iwona Wieczorek”

Niektórzy ludzie nie mają serca. Pewien mieszkaniec Gdańska postanowił sobie “zarobić” na rodzinnym nieszczęściu. Oszust chciał wyłudzić pieniądze od rodziny zaginionej Iwony Wieczorek. Twierdził, że ma informacje o miejscu pobytu dziewczyny – żądał za nie ponad dwa tysiące złotych!

Paweł O. zgłosił się do matki zaginionej Iwony 4 września. – Mężczyzna twierdził, że dokładnie wie, gdzie przebywa dziewczyna. Za tę informację zażądał pieniędzy: co najmniej dwóch, trzech tysięcy złotych – poinformowała rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk. Dodała, że fałszywy informator kilkakrotnie spotykał się z matką zaginionej.

Matka 19-latki w końcu nabrała podejrzeń i zawiadomiła o wszystkim policję. Bezduszny oszust, który jest mieszkańcem Gdańska, wpadł jak śliwka w kompot. – Okazało się, że nie wiedział nic o dziewczynie, chciał po prostu wyłudzić pieniądze – zaznaczyła Wawryniuk.

“Informator” usłyszał już zarzut oszustwa. Paweł O. przyznał się do winy ale nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Grozi mu teraz do ośmiu lat za kratami. Śledczy wystąpili do sądu o jego aresztowanie.

Przypominamy: 19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca nad ranem. Poprzedni wieczór i część nocy spędziła w Sopocie w towarzystwie znajomych. Nad ranem odłączyła się od nich i – jak zarejestrowały kamery monitoringu – poszła deptakiem biegnącym przez nadmorski las w kierunku Gdańska, gdzie mieszka. Do domu jednak nie dotarła…

Mimo prowadzonych na szeroką skalę poszukiwań, wyznaczenia nagrody, zaangażowania prywatnego detektywa, a nawet pomocy jasnowidzów, dotąd nie udało się ustalić, co stało się z dziewczyną.

Jeśli widziałeś Iwonę lub masz jakiekolwiek informacje o niej, skontaktuj się z najbliższą jednostką policji lub pod alarmowymi numerami telefonów 997 lub 112. Możesz również zadzwonić do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie: (58) 521 62 22. Na jakiekolwiek wieści o 19-latce czeka również jej mama, która udostępniła swój numer telefonu komórkowego: 692 569 160.

Artykuł zaczerpnięty z archiwalnej wersji strony NaSygnale.pl

3 Comments